Fsheftesite sheruese te meditimeve

Fsheftesite sheruese te meditimeveSkärmavbild 2013-07-28 kl. 01.37.53

Padituria se cka eshte ankthi apo depresioni ben qe njerezit ndoshta kurre nuk do ta kuptojne qe jane ne kete gjendje.

Depresioni dhe ankthi jane signale te shendosha qe i dergohen trupit dhe trurit qe dicka duhet ndryshu ne jete. Keto signale jane te shendosha ne nje gejendje jo te shendoshe.

Qellimi me materilet e mia  te punes eshte te bej ty te pamvarur qe vet te mund ta menaxhosh kete situate, kur i din metodat.

 

I kam pregatite tri meditime ekskluzive, per arritjen e nje kenaqesie te trupit dhe shpirtit per nje cmim shume te volitshem. Jane ne gjuhen shqipe dhe me zerin tim drejtues.
Te lutem mos u kurse per veten tende, sepse do te humb nje mundesi te perjetosh dicka krejt ndryshe dhe te mrekullueshme.

Ti qe ke ankth, depresion apo vetebesimit te ulet te duhet gjithsesi t’i provosh keto!

Vetebesimi i ulet rezulton nga frika. Nga frika dhe vetebesimi i ulet vijne zakonisht ankthi dhe depresioni. Vijne lodhjet, energjia e rende, agresiviteti, hidherimi, mossuksesi dhe stagnimet tjera ne pune dhe jete. Cka eshte me e renda nga kjo eshte palumturia. Me jetu ne kete gjendje eshte tmerr ne te shumen e rasteve. Kjo gjendje mund te permiresohet.

Msheftesite e meditimeve jane se ato te ndihmojne, dhe gati askush nuk e thote kete. Gati askush.

Kunder ankthit dhe frikes perveq antidepresivave, duhet shiqu edhe alternativat tjera qe nuk e demtojne trupin dhe trurin.

Meditimet jane nje nder teknikat me te shendosha dhe efikase qe mund te ndihmojne te ndihesh e/i qete dhe clodhur.
Nuk ke nevoje as nuk e meriton me ndejt me frike dhe me ankth.

Provoje kete alternative sepse asgje nuk do te humb perveq eventualisht frikes dhe vetebesimit te ulet.

Jane tri hapa me tema te perzgjedhura nga perjetimet qe e rrisin stresin, sjellin depresionin dhe ankthin. Ato jane:
1. Hapi i pare: Eshte me i liru emocionet negative. Kete duhet be cdo dite.
2. Hapi i dyte eshte ngritja e vetebesimit. Nuk mundemi ta ngrisim vetbesimin nese jemi te mbushur me emocione negative.
3. Hapi i trete eshte falja. Nese nuk falim do t embesim te stagnuar.

Nese i aplikon keto cdo dite gjendja jote do te ndryshoj.

Jane pra te iniqzuara me zerin tim drejtues ku une te udheheqi ne kete proces. Do te ndihesh e/i sigurt.
Kur jemi ne ankth, sidomos ne ankth te madh zakonisht na duhet nje ze drejtues qe na drejton se perndryshe nuk mundemi me u koncentru.

Cmimi eshte 20€ per tri meditime, qe
totalisht zgjasin mbi 60 min!!! BLOMOR

Porositi tani!

Ti qe jeton ne Kosove, Shqiperi, Presheve apo Shqiperi kliko ketu per te dal tek numri i gjirollogarise ne ProCredit Banke.


Ti qe jeton ne diaspore ma dergo ne email ne adresen me poshte.

Per cdo eventualitet me shkruaj te:
elvira@lookfeeldogood.com

 

Cfare thojne te tjeret per meditimet:

“Ju në njëfar mënyre na e mësoni një gjuhë të re komunikimi me forcën tonë shpirtërore e cila është në relacion me të gjitha elementet e jetës tonë.

Ju e keni zbuluar kurën e duhur dhe të vetme për ta vënë në tretman veten tonë plotësisht dhe e gjitha duke na mësuar po ashtu se si të mbushemi 
me energjinë e duhur për të gjitha funksionet e duhura në jetë.

 Elvira Ju jeni kura që na duhet neve në përgjithësi si qenie.”


Ermal Tahiri Gjakovë

————————————–

“Kur meditoj ndihem shume mire cfare do lloj problemi apo shqetesimi qe te kem edhe nese ndihem keq kur medItoj me kalon.
Ndihem mire dhe relaksohem ne nje menyre te cuditshme.
I bej cdo nate jane bere si ushqmin per trupin dhe per shpirtin tim.”
 Aelita llazi, Belgjikë

Meditimet e lartepermendura jane dizajnuar qe te punojne ne nenvetedijen tende. Aty ku behen 95% te zgjedhjeve tona ne jete. Jane shume te fuqishme dhe te ndihmojne t’i lirosh brengat dhe ankthet qe ta peshojne trupin dhe mendjen.
Per t’u liruar nga gjendja negative me ane te EFT-se kliko ketu.

Almedina

Ju lutem me ndihmoni jom 27 vjeq kam djalin 5 vjet jam ne tepresin kam frik shum kur me dhem dikun tutna qe po vdes qka te bej kshtu mejku me thot se jom mir mi ka bo krejt analizat me kan dal mir nuk di qka te bej ju lutem me ndimoni kom nevoj shum per ndihem tuaj

Florin

Ju pershendes elvira kisha nje këshill apo si ta quaj se shof se Ka njerz me nevoj te madhe une sa kuptoj ti ke CD apo DVD Pse nuk e ben te mundur ket inqizim 60 min ta bejsh nje apps ne AppStore ti veshë qmimin dhe nuk kemi nevoj per CD ju Flm

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.