Lirohu me EFT

Lirohu nga stresi, traumat dhe frika me EFT

Stresi, traumat dhe frika jane fundamente vetshkaterruese  qe mund te te sjellin jo shendet, depresin dhe ankth.

Shumica jetojne ne kete gjendje pa e ditur qe mund te lirohen. DISKU1

Per te ndihmuar ty te behesh e/i pamvarur dhe menaxhuar gjendjen tende  une e kam kriju nje DVD si mjet pune. Instrukcionet e mia do te ndihmojne ty te aplikosh kete metode me lehtesi. Ne fillim eshte nje introdukcion 15 minutesh ku t’i tregoj te gjithat se si duhet vepru.   Kete DVD mund ta porositesh ti nese e ndin:

– Ankthin dhe depresionin
– Ke frike te flasesh para njerezve apo publikut
– Ke frike te takosh njerez
– Ke frike se ti do te vdes apo dikush tjeter ne familjen apo farefisin tend. (Gjithmone je ne brenge se dicka do te ndodh)
– Kur ende je ne proces te dhimbjes dhe pikellimit kur nje i aferm i njofshem ka vdekur para shume viteve
– Stres te  perditshem
– Jo koncentrimi dhe kur nuk mund ta kryesh nje pune, por ja fillon tjetren
– Stagnim ne pune, relacione apo ne pergjithesi stagnim ne energji, punet te ecin ngadal apo hiq.

EFT-ne e rekomendoj edhe per ty qe
– deshiron vetem ta mirembash energjine e “paster” ne trup

Kur e aplikon kete teknike do te ndihesh qe ke energji me te lehte ne trup, do te jesh me e/i qete  fokusuar dhe pushuar. Metoda e EFT-se rekomendohet te aplikohet rregullisht. Mbas nje periode edhe frika e thelle e ankthit apo depresionit do te zvogelohet. Qellimi duhet te jete me eliminu dhe me dite me menaxhu kur shenjat e ankthit te paralajmrohen.

Kjo metode aplikohet edhe kur ke dhimbje fizike, shtypje te larte te gjakut, dhimbje koke, problem me peshen etj. Me kete teknike kam punuar ne Suedi qe nga viti 2008 dhe ne trojet tona e kam prezentu kete teknike vitin e kaluar.

Shkurtesa EFT qendron per Emotional Freedom Technique (Teknike e Lirimit Emocional) dhe ka te bej me lirimin e energjise ne trup. EFT-ja eshte metode e studijuar klinikisht me se 30 vite. Ne Youtube mund ta gjesh nje videoklip  me dy pjese ku e kam demonstru kete metode dhe  e kam prezentu me hollesisht. Videon mund ta gjesh nese e shkruan “EFT me Elvira Haxhiaga”.

 

Deshmite tjera:

REKI1  kl_Fotor

 

Ne cka bazohet EFT-ja?

EFT-ja e ka berthamen a ne diturine  e lashte te akupunktures dhe akupresures.

Shkurt mund te them nese akupunuktura i liron dhimbjet, EFT-ja e liron energjine dhe emocionet ne trup qe jane bllokuar nje kohe te gjate dhe kane shkaktuar dhimbje fizike apo mentale.

Cdo gje eshte energji, mbrenda nesh dhe rreth nesh.

Cdo memorie, cdo eksperience, cdo kujtim, cdo frike,cdo gezim, cdo ofendim, cdo paraxhykim, kritike, nenvleresim, cdo brenge, siklet, semundje, gjendje etj…

Ska lidhje se a eshte fjala per traumat e thella apo streset e perditshme. Cdo njeri nga ne kemi nevoje per kete “pastrim” te energjise ne trup..

Cilat jane temat e perzgjedhura?

Te gjitha symtomet e permendura me larte sipas eksperiences dhe hulumtimit tim burrojne nga keto tri shkaqe:

1. Traumat e femijerise (Dhuna, paragjykimet, kritikat, nenvleresimet,detyrimet)
2. Vdekja (Nese dikush i aferm ka vdekur apo frikohesh qe ti do te vdesesh apo dikush tjeter)
3. Respekti ndaj vetes (Vleresimet dhe vetebesimi)

Temat qe i kam zgjedh jane me aktuale dhe te perditshme.

I kam quajtur “Tri sekretet e hidhura”, sepse askush ne trojet tona nuk fol per keto. Apo shume ralle ndodh kjo. Nuk eshte e zakonshme me sa e kam kuptuar une qe psikologu apo psikiatri ne trojet tona te ndihmoje te lirohehs nga traumat e femijerise. Zgjedhja me e lire dhe me e shpejt jane antidepresivat, gje qe ne te shumten e rasteve rezultojne me shume ankth.

Ne Suedi dhe Perendim ne pergjithesi baza e cdo terapie, seance, keshille eshte femijeria. Nese p.sh. ke problem te flasesh para publikut e shiqojme me se pari se si e ke pas femijerine dhe ambientin ne shtepi, shoqeri dhe shkolle. E pastaj vazhdohet procesi i punes se lirmit edhe ne moshen adoleqence dhe me tutje.

Perveq faktit te femijerise i kam shtuar edhe faktet tjera qe bazohen ne stilin e jetes se trojeve tona.

Sipas internistit te njohur amerikan Henry S. Lodge, 70% te vdekjeve parakohore bazohen ne stil te jetes.
Si e kemi jetu jeten. 70%!!! Kjo dmth qe 70% te vdekjeve parakohore mundemi me i parandalu, duke e ndryshu stilin e jetes.

DVD-ja eshte material pune, plot 92 minuta e gjate, DISKU1me 6 pjese te ndryshme dhe tri tema me aktuale te se perditshmes tone! Ne kete DVD ti do te gjesh veten.

 

 

 Vlera e DVD-se tani është 49€.

Per ty qe jeton ne Kosove kliko ne linkun me poshte per t’a bere pagesen nepermes gjirollogarise ne ProCredit Banke.

Nr. i xhirollogarise <- kliko ketu.

Ti qe jeton ne diaspore ma dergo nje email ne adresen me poshte!

Eshte lehte te porositet, vetem dergoma nje email ne
elvira@lookfeeldogood.com

 

Kete zgjedhje ta ofroj ty tash, sepse e di se si eshte me jetu ne ankthh dhe e di burrimin e ankthit.

Jeta jote eshte ne duart e tua, ti vendos per ty.

92 minuta t’i kam dediku ty dhe problemit tend!

 

Me kontakto dhe mos hezito! Sa me shume pret me rende do te ke.

Per me lexu me shume per tekniken e meditimeve dhe si me i liru emocionet negative me ane te meditimeve kliko ketu!

Skerdi

Ku mund te kontaktojm se un ndodhem ne itali dhe jam ne stres dhe ankth te math nuk po gjej derman a mund te me zgjidhesh kete gje se jam shum ne siklet te math

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.