Puno me Elvirën!

Puno me Elviren – Për shëndet dhe karrierë profitabile!

ATETOVEQe nga viti i kaluar kur isha te ligjeroj ne Tetove, me eshte perforcuar ideja dhe deshira te kontriboj me shume per trojet tona dhe popullin tone.

Orientimi im qe e kam mbi shendetin dhe zhvillimit personal ne pergjithesi me ben te shof se sa shume ndihme i duhet Kosoves, Shqiperise, Presheves e Maqedonise, si dhe vendeve perreth.

“Me nje lule nuk qel pranvera”, na kane thene gjithmone. Perspektiva ime eshte “pranvera mundet me ja fillu me qel me nje lule. Por nuk mjafton”.
Ne aspektin e shendeit dhe ndihmes, kontributit, punes dhe nevojes qe ka Kosova nuk mjafton vetem me mu, apo ate ose ato. Kosoves e trojeve tona i duhemi me shume persona. Mijera e mijera.

Me nje organizim e strukture specifike dhe me pune etike. Dituria duhet shperndahet me te tjeret. Gjithashtu edhe menaxhimi.

Kur te punon me mua ti, jo vetem qe ju ndihmon te tjereve, por edhe vetit. Mund te them edhe keshtu: Sistemi i punes time eshte i dizajnuar ashtu qe nuk mundesh t’i ndihmosh vetit pa i ndihmuar te tjereve. Me shume per kete do te flas ne interviste.

E kemi obligim e pergjegjesi sidomos ne qe jetojme jashte vendeve tona te kontribojme sa me shume qe mundemi, pa u ndalur, pa thene “boll me”. Se nuk eshte boll kurre.

Ne qe i kemi leshuar trojet tona qe sa vite nuk dmth se jemi liruar nga te gjitha traumat, por  kemi ndyshu ambient gje qe na ndihmon te kemi alternativa tjera.
Situata ne Kosove nuk eshte ashtu. Traumat e vjetra jane be te reja dhe vetem po rriten dita dites. Ambienete te reja nuk ka.  E vetmja alternative per shumicen qe kane nevoje te lirohen nga traumat jane barerat antidepresive. Nuk eshte zgjidhje ajo! Sigurisht mbi 50% e popullates konsumojne antidepresiva.
Emailat e ndryshme qe i marr cdo dite me dhjetra e dhjetra vetem po rriten e shtohen, po behen qindra edhe ndonje muaj behen mijera. Nuk mjafton vetem me mendimin pozitiv. Duhet hy me thelle e me ndryshu ne te gjitha aspektet mbrenda e jashte trupit. Me mendime, me emocione, me ushqim ekonomi, relacione, me stil te jetes, ne pergjithesi.
Kosova ka nevoje per ndihme nga TI qe jeton jashte Kosoves, nga TI qe jeton mbrenda ne Kosove dhe trojet tjera shqiptare.

 Per te mu bashkangjitur si partner biznesi te kerkoj ty qe:

– Deshiron ndonje extra fitim karshi punes/biznesit qe e ke
– Je e/interesuar per shendetin alternativ bimor dhe natyror
– Punon si psikolog/e, mjek/e, apo psikiater
– Ke interesim te punosh me njerez
– Perveq gjuhes shqipe e zoteron gjuhen e atij vendit ku jeton dhe anglishten
– Ke aftesi sociale te komunikosh me njerez (nuk ke frike te flasesh para publikut dhe me njerez)
– Udheheq biznesin tend
– Je aktiv/e ne organizate jo qeveritare apo shoqate
– Ke edukim te shkolles se mesme dhe me larte
– Ke plan apo qellim ta startosh veprimtari biznesi apo aktiviteti social

Si kriterie e obligueshme vlen:
– Mosha 18+
– Ke vlera humane dhe etike kur eshte fjala per te drejtat njerezore pa marre parasysh:
raca, etniciteti, gjinia, mosha, seksualiteti e nacionaliteti.
– Nuk ke probleme personale, ndihesh e/i forte dhe e ke nje qellim ne jete pa marre parsysh se cka ndodh rreth teje
– E ke parasysh qe duhesh te investosh ne vehten dhe biznesin tend

Duke mbajtur trajnim te biznesit ne internet per 135 nderrmares dhe perfaqesues te Nuskinit nga e gjithe Suedia, Janar 2013
Duke mbajtur trajnim te biznesit ne internet per 135 nderrmares dhe perfaqesues te Nuskinit nga e gjithe Suedia, Janar 2013

Veprimtaria kryesore e punes jane hulumtimet e tregut, konsultimet individuale dhe ne grupe ne lidhje me dobine  e produkteve bimore dhe natyroe. Si aktivitet kryesor eshte prezentimi i  produkteve . Ti ke aftesi te shprehesh dhe te shkurash pa pengesa kur eshte fjala per pregatitje te prezentimeve. Te gjitha keto i ben ne bashkepunim me mu dhe ekipin tim.

Nese ti je ai person qe e kerkoj sipas pershkrimit me larte, dergoje nje CV dhe leter perscjellese tek:
elvira@lookfeeldogood.com  me titullin “Puno me Elviren” .

Shkruaje shkurt pse e kerkon kete bashkepunim  dhe cfare plani te biznesit apo karrieres e ke mbrenda 10 vitet e ardhshme .

Ju qe jeni aktual dhe inetersant per kete pune do te intervistoheni nga une.

Kur te nenshkruan kontraten e bashkepunimit me mua dhe kompanite bashkepunuese te mia ti pranon:

– Te drejten ekskluzive te distribuosh produkte natyrore
– Trajnime mbi produktet natyrore
– Trajnime mbi produktet Etnobotanike
– Dituri per problemet me te zakonshme te lekures
– Trajnime/punetori se si stresi dhe gjendja emocionale demton shendetin
– Trajnime se si vlerat ushqyese ne trup ndikojne te gjendja mentale/emocionale/depresione
– Trajnime te zhvillimit te biznesit
– Konsultime si te krijosh profil ne internet dhe terheqesh me shume publik
– Do ti mesosh principet e Online Marketing (marketing ne Internet)
– Do te punosh si pjese e ekipes tone ne Skandinavi edhe ne tregjet e ndryshme te Evropes, SHBA-se dhe Azise.

Kontrata mund te anulohet kurdohere.

E ceki edhe njehere se une kerkoj vetem bashkepunetor, dhe nuk do te punesoj. Te gjitha perfitimet dhe profitet e distribuimit te produkteve natyrore behen sipas planit te kompenzimit te kompanise prodhuese te produkteve. Kjo prezentohet gjate intervistes.

Me respekt
Elvira Haxhiaga

AREFER

 

miriman krasniqi

pershendetje Elvira kame nevoje per ndihmen e juaj dhe ju lutemi shume qe te me ndihmoni si mund te clirohem nga mendimet deskruktive qe me shtyn te beje analiza dhe si ti cliroje mendimet qe une te jame i shlire ne mendime pres nej pergjegjeje pozitive dhe humane dhe mbes ne pritje te keshilles se juaj ju jame mirnjohes per ndihmen qe do te me ofrhoni me rrespekt MIRIMAN KRASNIQI

albana

Pershendetje Elvira kisha pas deshir mem tregu a ndihmoni edhe ne humbje te peshes,se une kam pak mbi pesh edhe po kam ne voj me hek pak kile.a kishe mundur mem ndimu diq,

Me.Res.ALBANA

taire

Dua te me ndihmoni z,ELVIRA per gjendjen qe jam ne depresion ,jam nga USA dhe kerkoj ndihmem tende,qe jeni e profenalizuar
ju falmderoj nese me ndihmon,te dal nga kjo gjendje qe jam,te pershendes nga usa me gjith zemer

eviola

pershendetje si jeni?
te falenderoj shume per nismen tende te mrekullushme qe e ke ndermarre,je e nderuar dhe e respektuar e vleresuar per cfare po ben.
te pershendes shume nga zemra nje nene shtepiake
te kaloni mire

resa

Prsh z.elvira kam deshir te me kshillosh rreth vetes kam Probleme me stres dhe mendime shum te padiskutushme ..nuk di.as te spjegoj ket ndjenj qe me kaplon ne gjdo qast .

aferdita

pershendetje z elvira ju uroj per nismen dhe punen tuaj humane te gjith kemi nevoj per ndihme dhe humanizem ju uroj dhe nje her perzemersisht

manushe

pershendetje me vjen mire per ju qe jeni kaq zemer gjer qe keni vullnet te ndihmoni njerzit edhe ne kete menyre. une dua te kerkj ndihme nga ju ,se jam tip qe jap gjith cka per secilin ,por ama po me kthehet mbrapsht ,athua une nuk po e transmetoj drejt me goj ashtu si po me thot zemra apo njerzit nuk po me kuptojn prandaj jam shum e lodhur nga ky fakt edhe njikosisht e deshpruar,ikam dy femi jam familjare po mundohem te jap maksimumin per te gjith por ama nuk jam eknaqur me vlersimin qe po me bejn ju lutem nji keshill nga ju .

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.