Zgjim mental dhe spiritual që rezulton në ngritjen e vetëdijës.
Mental and spiritual growth that results in raisining the conciousnes.

Detoksifikimi i trupit me R2

Detoksifikimi i trupit me R2

Detoksifikimi eshte i obligueshem per trupin.

Te dashur miq, ose klikoni ne keto foto meposhte majtas ose djathtas do ti gjeni eksperiencat e ndryshme pozitive te dokumentuara nga medikamentet bimore te quajtura R2. (R2=Renew, Recharge ne katror).

Cdo vjet trupi i njeriut mbushet me 4-5 kg pesticide (helm). Tash paramendoni mas 30 apo 40 viteve. Nuk eshte cudi qe edhe trupi nuk duron, dhe semuhet, sepse nuk arrihet te “pastrohet” natyrisht, sepse eshte i sterngarkuar me helme te ndryshme, nga ate qe e hajme, pijme, mbathim, veshim . Per kete arsye edhe imuniteti dobesohet ne menyre kolosale.

Mbajeni ne mend R2, edhe pse tregu nuk eshte i hapur ne trojet tona, R2 do ta sjellim edhe ne Kosove e Shqiperi, Mal t e Zi e Maqedoni.
R2 ka dal ne tregjet e Azise vitin e kaluar. Eksperiencat jane te ndryshme. Fotot dokumentojne keto referenca.
Ky vitamin eshte i sigurt sipas kodeve dhe proceseve ligjore, eshte 100% natyror, dhe permban ekstrakte te Fares se Broccolit, Portokallit te Kuq dhe ekstrakte te farrave te rrushit te bardhe! R2 ben detoksimin dhe “rimbushjen” totae te qelizave me energji ne cdo organ te trupit,…
Dituria e vjeter e medicines se lashte Lindore ne bashkepunim me top teknologjine moderne Perendimore sjell rezulatte mahnitese tek njerezit me probleme shendetesore.
R2 ju rekomendohet gjithashtu edhe te shendoshve per mirembajtjen e shendetit.
Klikoni ketu per ti shiquar fotot.

Nese keni pyetje me shkurani tek elvira@lookfeeldogood.com

Nese keni problem ti shiqoni fotot apo nuk dalin ju lutem me tregoni.

Meditimi “Falemnderim” qe mund ta shkarkosh edhe ne celular apo kompjuter

Meditimi “Falemnderim” qe mund ta shkarkosh edhe ne celular apo kompjuter

Kesaj here e krijova nje zgjedhje me te lehte per ju.

Ne postet e kaluara kam shkruar per efektet e meditimit. Perveq se te ndihmojne te qetesohesh ato edhe ta pastrojne energjine ne nivele te ndryshme, por edhe fizikisht e rreullojne, pulsin, frymarjen, tensionin e gjakut etj.

Meditimi
Kur e ndin prezencen tende largohehs nga mendimet e ankthit

Kjo metode perdoret shume edhe me pacienta qe kane probleme shendetesore por edhe enjerezit e shendosh meditojen qe ta mirmbajen shendetin fizik dhe psiqik.

Meditimi nuk eshte teknik e re. Eshte perdorur nga te gjitha kulturat e botes e edhe ne religjion si ne forme lutje. Ne boten moderne dhe ne stilin e jetes qe e jtojme sot na duhet ta gjejme nje “kend” pushimi apo vend pushimi qe taqetesojme vetveten dhe te rikontaktohemi me vetedijen tone.

Ne kete video flas pak me shume per Meditimin dhe si mund ta shkarkosh ate ne celularin tend.

Kliko ketu per te arritur te videoja ne Youtube. 

Medito e qetsoje vehten nga brengat e mendimet qe nuk te bejne asgje perveq se te ndalin ne nje vend.

Nese klikon ketu do te del direkt te faqja e regjistrimit.

Afirmacionet pozitive jane elementare per nje jete te qete dhe inspiruese

Afirmacionet pozitive jane elementare per nje jete te qete dhe inspiruese


Cka jane afi
rmacionet pozitive?

Nese e kisha pershkru shume shkurt do te kisha thene se ato jane fjalet me fuqi pozitive.

Në fakt cdo mendim dhe cdo fjale qe e thua eshte afirmacion. Cdo dialog i  yti i mbrendshem ne koken tende me vetveten, eshte nje “rryme” afirmacionesh te ndryshme.
Ne jemi vazhdimisht duke afirmuar ne nivelin e nenvetedijes me mendimet, fjalet dhe kjo rrjedh e afirmacioneve krijon cdo eksperience tonen ne cdo moment.Dashte e padashte. Me vetedije apo pavetedije.  Pse?

Pasi qe keto jane fjalet me fuqi dhe rrjedhin nga mendimet e dijme se mendimet na krijojne dhe dizajojne jeten. Dje e lexova me nje artikull se 90% te mendimeve tona jane negative cdo dite. A eshte atehere e cuditshme se edhe eksperienca jone e perditshme dhe perjetimet na behen negative?

Ky artikull nuk eshte per ta shpjeguar se si mendimet e krijojne perjetimin e jetes, por  se se si mund ta ndryshosh kete perjetim negativ ne perjetim pozitiv me ane te afirmacioeneve pozitive.

Kjo metode nuk eshte e re. Eshte perdore nje kohe te gjate ne kultura te ndryshme, sidomos ato te lashta kineze te drejtimit Zen.

Afrimacionet perdoren si teknike per ta permiresuar jeten ne pergjithesi ne cdo lami. Nuk ka lidhje a flasim per karieren, per relacionet, per dashurine, per problemet me peshen, apo edhe jeten si udhetim, keto kane efekt pozitiv nese e dijme se si ti perdorim.

Si mund ti perdori afirmacionet?
Afirmacionet pozitive  jane zakonisht pohime te shkurtra qe ju drejtohen”programimeve” speciale tek vetedija dhe nenvetedija jone. Ato duhen te perseriten cdo dite disa here ne dite per qellimet specifike qe i kemi.

Qellimi eshte qe ti  largojme dhe zhdukim dalengadal programimet, besimet negative dhe ti zevendesojme ato me programime dhe mendime te fresketa, pozitive dhe qe jane si nutricion ushqyes per jeten, per trupin, trurin dhe jeten ne pergjithesi.
Eshte nje lloj “shperlamje” e trurit nga negativja ne pozitive.

Afirmacionet pozitive jane pra nje rryme e re e ndryshimit qe perdoren edhe ne frontet e karrieres. Kompanite e ndryshme boterore i aplikojne afirmacionet cdo dite dhe keto behen pjese e natyrshme per cdo punonjes ne kompani. Kompania krijon nje kulture pozitive qe sjell efektivitet me te madh tek punonjesit dhe kjo natyrisht qe sjell shitje me te medha.

Shembuj te afirmacioneve:

Afirmacionet mbi shendetin:
Trupi me sherohet me lehtesi dhe ne paqe
Cdo qelize ne trupin tim gjeneron shendet dhe energji
Kur e dua vehten me sherohet jeta. E pranoj dhe e fali cdo gabim.

Afirmacionet per dashuri
 Une dhuroj dashuri dhe ajo me kthehet shumefishe me shume
Une terheqi ne jeten time vetem relacione te shendosha
– E di qe e meritoj dashurine dhe e pranoj ate kur jam e gatshme

Afirmacionet per kariere
– Une jam kreativ/e, e/i talentuar, dhe e/i sukseshme
– Puna ime ideale eshte duke hyre ne jetem time me lehtesi dhe dashuri
– Une jam e/i forte dhe cfardo qellimi qe e bej ate do ta arrij.

Afirmacionet mbi vetebesimin
– Kur une i besoj vetvetes mua me besojne edhe te tjeret
– Une i shprehi nevojat dhe ndjenjat e mia ne paqe
– Jam unik/e si cdo krijese tjeter dhe i kam kvalitetet e mia me vlere humane

Afirmacionet nuk perdoren per ta manipuluar trurin por per ta balancuar ate nga jo vetebesimi dhe mendimet, kritikat qe janete regjistruara ne cdo qelize te trurit dhe trupit prej vogjelise. Per te pas afirmacioni efekt duhet ta ndish fuqine e fjales ne krejt trupin dhe qenien tende. Nuk e thu ate vetem per sa me thone nese nuk i beson fuqise se fjales dhe mendimit.

Nese deshiron ta ndryshosh jeten ta besh ate me inspiruese qe ti e mund te motivohesh te jetosh e jo vetem mbijetosh duhet te gjesh zgjidhje tjera se ato qe i ke bere deri em sot. Perdore dhe shfrytezoje kete blog timin dhe shkrimet e mija apo te tjereve per ta ndryshuar jeten qe ti te behesh me e/i lumtur dhe te jesh ne harmoni me vetveten dhe te tjeret.

Cdo ndryshim fillon prej teje!

Filmi “You can heal your life” me Louise L Hay

Filmi “You can heal your life” me Louise L Hay

Louise L Hay eshte autore dhe terapiste qe ju ka ndihmuar qindra mijera njerezve. Ne kete film me poshte do te kesh rastin te shohesh se si fuqia e mendimit dhe fjales mund ta ndryshoje jeten.

Nese po atehere shiqoje kete film me poshte.  Per tu inspiruar dhe motivuar ky material eshte i mrekullueshem. Mund ta shiqosh disa here dhe do te mesosh gjera te reja.

Filmi quhet ” You can heal your life” i bere nga Louise L Hay.  (“Ti mund ta sherosh jeten tende”), dhe eshte ne gjuhen angleze, me perkthim kroat.
 
 Filmi duhet shikuar nga te gjithe. Une e kam shiquar kete film disa here, dhe prap mund ta shiqoj edhe plot here.

Louise L Hay eshte nje nder femrat me inspiruese e viteve 80 e deri me sot. Libri i saj eshet bibla ime. Mundeni me google mbi historine e kesaj krijese, ndersa tash do te ndaj me ju kete film qe i ka ndryshuar jeterat e shume njerezve ne bote.

Shiqoje kete film me kenaqesi edhe rekomendoju te tjereve nese te pelqen. Shperndaje lirisht linkun me tutje. Edhe te rrinjet eshte mire me shiqu kete film.

 Filmin shikojeni kur keni kohe dhe kur jene te qete dhe jo te stresuar. :)…

Mrekullia e trurit tend

Mrekullia e trurit tend

Trurit tend i duhet qetesi dhe ushqim korrekt.


 

 

 

Fig. 1. Fuqia e trurit tend te mrekullueshem

Ky ilustrim eshte fantastik per ta paraqitur trurin tend,  qka ndodh ne kete organ me te sofistikuar ne trupin tend dhe si ta mirembash ate.

Nese e veshtron me vemendje e shef  vendin se ku ndodhin mendimet me vemendje. (ngjyra e kalter e qele). Vetedija yte e kontrollon vetem 5% te trurit tend dhe mendimeve tuaja, kurse 95% te mendimeve dhe veprimeve tua vijne nga nenvetedija. (Ngjyra e kalter e mbyllte).
Ti i mendon rreth 70.000 mendime ne dite. Mesatarisht 90% te mendimeve jane te njejta qe i ke bere ne diten e kaluar. Nese je e/i vetedijshem per kete atehere vetem ti mund at ndryshosh ate fakt.

66,6% e trurit permban yndyrre. Kjo siperfae e mbrron neuronet e tua (lidhjet/rrjeta e ndryshme  ne tru, ku vetedija dhe nenveteija jane te regjistruara dhe regjsitrohen cdo dite). Keto rrjeta permbajne 70% yndyrre. Prandaj eshte me se e rendesishme te hash vaj peshku, perime, vaj ulliri, avokado, arra, lejthia, etj. Por me kryesorja dhe esenciale eshte vaji i peshkut, Omega 3.  Cdo dite, vere apo dimer.
Humbja apo mungesa  e kesaj yndyrra eshe e lidhur me depresion, semundjen Parkinson dhe Alzheimer, te gjitha keto te lidhura direkt apo indirekt  me sistemin nervor te trurit.

Qe ta mirembash shendetin e nje truri vital dhe te shendosh duhesh natyrisht ta trajtosh ate duke i dhuruar energji. Ate mund ta besh me meditime te ndryshme. Eshte e pranuar dhe aprovuuar se meditimet e rrisin nivelin e IQ, pastaj te relakson, ta largon stresin nga trupi dhe truri, dhe e promovon trurin me nivele me te larta te mesimit te gjerave te reja.

Ndegjoje muziken, sidomos ate qe te ben te relaksohesh dhe te ben te ndihesh mire e qe ta ngrit nivelin e energjise.  Eshte e pranuar ne rrethet shkencore nga studimet e shumta qe muzika e ndryshon dhe e forcon strukturen e trurit.

Mendimet jane te verteta, dhe cdo mendim krijon efekte biologjike dhe fizike ne trupin tend. Trupi yt i pergjigjet ketyre mendimeve dhe i pranon ato sikurse te jene fizikisht te vereteta. Shembull ketu mund ta jap limonin. Nese e mendon se je duke e prere limonin me thike, ne copa te medha apo vogla, ja mendon lengun qe rrjedh nga keto prerja atehere trupi yt kesaj i pergjigjet duke prodhuar saliv ne nivlel me te larte ne goje. Popullorqe themi “me del langu prej gojes”.
Keto efekte ne trupin tend i kane edhe mendimet tjera qe i mendon cdo dite.

Per ta shiquar videon ne gjuhen shqipe mbi rendesine e vajit te Peshkut, apo Omega 3 shiqoje ketu. 

Edhe ne Facebook eshte faqja zyrtare qe permban keshilla te shumta si ta mirembajme dhe forcojme shendetin tone. KLiko ketu qe te arrish atje. 

Meditimet te sjellin energji te re

20120815-123142.jpg
Foto: Tek plazhi ne Malmö, Suedi, gusht 2012

Meditim me fjale tjera do te thote ta perjetosh relaxim dhe pushim te trupit. Si ndodh kjo?

Thjesht, kur te koncentrohesh dhe fokusohesh ne mbrendesine e realitetit tend dhe e perjeton ate ne nje nivel me te thelle. Frekuenca e trurit eshte ne ALFA (ne kete frekuence zakonisht behen krijimet, zbulimet me te medha) qe dmth je e zgjuar dhe e vetedijshme konstant por qe ti vet e kontrollon se ku ta sjellish kete vetedije.

Egzistojne meditime te ndryshme qe kane qellime te ndryshme. Qellimi kryesor i cdo meditimi eshte ta ngrisim nivelin e energjise dhe vetedijes per trupin tone dhe ambientin perreth nesh. Te behemi me te vetedijshem se si ndihemi mentalisht dhe fizikisht. Me keto meditime mund ta qetesojme veteveten dhe te behemi me te “zgjuar”, fokusuar dhe pushuar.

Cka eshte kryesorja behemi me pozitv dhe te gezuar pasi qe energjia eshte ne nivel te larte dhe vetem ne ate gjendje mund te krijojme me shume ne jete. Krijime pozitive normal. Energjia e ulet sjell negativitet dhe ne te shumten e rasteve depresione.

Nje permbledhje me pika te shkurta meposhte jane nje nder mundesite me te thjeshta qe egzistojne per te qene mire me shendet. Ato jane:
– meditimet e rregullta,
-statusi i larte i nivelit ushqyes ne trup, ku inkludohen Vitaminet, Antioxidantet, Vaji i peshkut
– te rrijme me njerez qe na bejne te lumtur dhe jo me njerez qe na ulin energjine
– nese muzika ta ngrit energjine ndegjo me shume muzike,
– arti,( ngjyrat, format, bejne qe shqisat tjera te na stimulohen)
– te jemi me shume ne natyre dhe perjetojme mrekulline e saj
– te degjojme dhe shikojme me pak lajme negative sepse ato na e ulin energjine
– te ecim 30 min ne dite mjafton ne fakt ta mirembajme energjine ne nivel te mire
– ta kemi nje jete te qete, jo me shume stresa ( jo shume :))
– te jetojme nje jete qe na ben neve te lumtur
….mundesite jane infinitive dhe vetem ato qe na bejme te ndihemi mire vlejne per ne.

Ne kete muaj do te inqizoj nje meditim te thjeshte ne gjuhen shqipe qe do te publikohet ne blogun tim dhe qe te gjithe do te kene mundesi ta provojne. Sa me shume qe jemi afer vehtes tone, e me vehten dhe kujdesemi per trupin qe krijon magji cdo dite atehere do ta zbulojme edhe mrekulline dhe potencialin tone qe eshte ende i pazbuluar ne te shumten e rasteve.

Ketu mund ta gjesh videon e meditimit. 

Nëse të hahet gjë ëmbël non stop?

Nëse të hahet gjë ëmbël non stop?

Te hahet gje ëmbël non stop sepse ke mungese te mineralit krom ne trup, zink dhe absolutisht Vitamines B!

Sheqeri ka efekte te ndryshme:
1. Te jep energji, nese i nevojitet trupit
2. Eshte medikament konzervimi qe do te thote mbyt bakterie
3…si dhe pasi qe jep energji ka mundesi edhe te na zvogeloj ankthin/depresionin, kete ne periode shume te shkurt

E dijme qe nese sheqeri mirret me massa te medha nuk eshte OK. Nese trupin e kompenzojme vetem me sheqer kur eshte i “urritur” per vitamine atehere nuk eshte fare ne rregull!

Duhesh ta kesh parasysh se sheqeri nuk rekomendohet si zevendesim apo kompensim i diqkafit tjeter.  Sa here te teprosh konsumimin e  embelsirave apo sheqerit en menyra te ndryshme duhesh te mendosh nje here extra. Zvogeloje dozen e sheqrit dhe rrite ate te mineralit dhe vitaminit.

Vitaminat qe i rekomendoj dhe qe permbajne extra vitamin B dhe minerale qe i nevojiten trupit jane meposhte. Edhe ne raste te depresionit, pagjumesise, alergjive te ndryshme, lodhjes konstante, abortimeve te padeshirueshme, pastaj personat qe kane problem me tension te larte te gjakut, diabetes, i rekomendoj keto meposhte.
“Overdrive”
LifePak Essentials
Marine Omega
apo
LifePak dhe Marine Omega si nje paket
si dhe lengu si superfrukteve G3. (per femije dhe ata qe nuk mund te perbijne kapsula)
Keto une i konsumoj vet dhe i rekomendoj ne kete webbshop:

Me poshte eshte nje link ku mund te gjeni LifePak Essentials dhe lexoni me shume per te:

Kliko ketu

Me shkruaj me pyt dhe mos hezito!
elvira@lookfeeldogood.com

Distribuimi i pare i vitamineve dhe mineraleve 100% natyrore per ne Shqiperi!

Distribuimi i pare i vitamineve dhe mineraleve 100% natyrore per ne Shqiperi!

Distribuimi i gjerave kvalitative per ne trojet tona nuk eshte gjithmone i lehte.

Dje e kam bere porosine e pare qe do te rezultoj ne ndihme!  Dhe kjo deshiroj te vazhdoj me permasa edhe me te medha!

Shume nga ju m’i  percjellni postet dhe videot nga e gjithe bota faktikisht dhe ju jeni ata te cilet mund ta beni te mundur qe nje treg 100% natyror dhe qe mund ti parandaloj shume semundje te hapet ne trojet shqiptare.

E mbani ne mend ate thenien e famshme qe cdo here e kemi degjuar ne shkolle
” Me nje lule nuk qel pranvera”…Ashtu mendoj edhe une deri dikund. 🙂

Ska lidhje sa sa shume postime i bej mbi shendetitn apo sa video nese vetem une angazhohem rezultati do te jet shume i varfer. Prandaj me duhet ndihma.
Ketu ne statistika e shof se 631 persona mi ndjekin postimet e mia kete ne blog dhe mbi 100 shtete te ndryshme te botes lexohet ky blog. Brazili, Meksika, vendet qe as qe kam paramenduar.  Mijera e mijera “klikime” jane bere ne keto postime.

Prandaj ju, sidomos ju qe jetoni ne Evrope dhe SHBA ju lutem me kontaktoni se si mundeni te me ndihmoni ne rritjen e volymeve te distribuimit me medikamente 100% natyrore qe mund ta  bejne parandalimin e  depresioneve dhe symtomeve te tjera fizike qe jane rezultat i te stresuarit konstant.

Shuem nga ju me shkruani dhe deshironi ndihma te ndryshme per te afermit e juaj apo ju direkt. Ketu e keni rastin qe jo vetem tju ndihmoni te afermve te juaj por edhe te tjerve qe kane nevoj cdo dite.

Sic kam shkruar edhe me pare. Barerat qe rekomendohen me permasa jo kontrolluese nuk jane per ta mirembajtur shendetin. Ato e bejne njeriun te mvarur nga problemi ne te shumten e rasteve edhe as sherimi i semundjeve nuk behet.  Por perkundrazi behet helmimi i organizmit qe rezulton qe edhe organet tjera te stagnojne.

Per ta mirembajtur shendetin ne nivel te larte na duhet dituria. Cka na ben mire e cka jo. Une jam nje nder kanalet e shumta qe ´” ju servoj” informatat e rendesishme, por nga ju duhet reagim dhe akt qe te ndermerni diqka.

Ne vitin e ardhshem do te lansohet medikamenti i detoksimit te trupit qe quhet R2. (R ne katror). Ky medikamnt do ti shpetoj shume jeta.

Nje fakt tjeter shume me rendesi eshte ta dini se mbi 80% te te semuarve nga kanceri nuk vdesin nga kanceri por nga toksimi apo helmimet e barrerave dhe rrezatimeve.

Te semuar apo jo te semuar cdo vite ne trupin e njeriut hyjne 4-5 kg pesticide nga burrimet e ndryshme. Ushqimin qe e hajme, ajrin qe e thithim, rrobat qe i mbathim, ujin qe e pijme , shamponat e sapunat qe lahemi etj etj. Pas 10 viteve ne trupin tone kane hy 40-50kg pesticide, dhe trupi yne nuk ka shansa ta bej detoximin natyral sic eshte i programuar sepse organizimi eshet i “overload-it” apo i permbushur me helme. Nuk eshet cudi qe kur po behemi pak me te moshuar te na shfaqen sende jo te mira ne trup.

A me kuptoni tani se pse angazhohem aq shume? Problemi mund te zgjidhet shume lehte. Dituria egziston, ndihma po, vetem na duhet anagzhim kolektiv dhe te jemi 100% pergjegjes per shendetin tone dhe nhihmen qe mund tja bejme te tjerve.

Depresioni – si e trajton Lindja dhe si e trajton Perendimi

Depresioni – si e trajton Lindja dhe si e trajton Perendimi

 

Depresioni zakonisht trajtohet si dicka katastrofike ne boten perendimore, e tash edhe trojet tona nuk jane larg ketij trajtimi.

Shkaqet e “depresionit dhe ankthit”

Kete veshtrim e bej edhe une edhe pse dituria ime mvaret nga studimet e ndryshme te medicines moderne.

Une e kam zakon ti ve sendet ne raport me njera tjetren. Nuk kenaqem kur dikush ma jep nje fakt. Atij fakti  gjithmon kam deshire tja zbuloj burrimin. Prandaj edhe interesimi im per alternativat tjera te medicines jane shume inetersante dhe i studjoj cdo dite.
Me poshte vijon nje veshtrim interesant.

Medicina moderne e trajton depresionin dhe ankthin si simptom jonormal te procesit kimik ne tru. Barrërat antidepresive që ju rekomendohen njerezve nga mjeket shume here e ndryshojne kete proces kimik te trurit dhe e bejne qe truri “te imitoj” proceset e zakonshme kimike.

Kur truri eshte ne jo balanc nga streset e thella, normal qe ai do te shpreh procese tjera kimike, kjo nuk do te thote qe ato jane jonormale, ato mund te jene te jozakonshme, nese krahasonhen kur truri eshte ne gjendje te balancuar.

Ne anen tjeter nese e shikojme diturine e medicines se vjeter kineze e shofim se depresioni trajtohet jo si problem ne tru por me shume problem ne gjoks. Ndjenjat qe lidhen me vdekje, humbjen e te afermit, dhunes, represioeneve tjera psiqike dhe fizike, si dhe streseve te ndryshme te thella e jo te thella shkaktojne shtrengimin ne gjoks, kufizon qarkullimin e energjise dhe lengjeve ne mëlqi, zemer dhe organe tjera te trupit. Mjekesia tradicionale kineze kete e quan “Stagnim i energjise ne mëlqi” ndersa ne perendim kjo quhet depresion dhe ankth.
Nga kjo mund te shkaketohet kufizim i energjise ne gjoks gje qe e zgjon nje ndjenje irrituese (agjitacion) qe njifet si “te nxehurit ne zemer”.
Ne perendim kete e quajme ankth ose sulmet e panikes. (Panic attacks)

Vet mendoni e ndijeni pergjegjesine e juaj kur tju rekomendofet diqkafi nga mjeket. Pyeteni pse kjo e pse ajo Ju jeni te zot e trupit tuaj dhe askush tjeter.

Medicina kineze perndryshe i ka njohurite dhe diturite e saja qe nga kohet e lashta te egzistences se njeriut dhe cdo shkak i semundjeve sherohet me bime dhe mirembahet me bime.

Medicina moderna ne anen tjeter ka arritur shume edhe ajo,por qe ti zgjedh rastet emergjente, midis jetes dhe vdekjes. Ndersa sa i perket mirembajtjes se shendetit medicina tradicionale e Lindjes ne pergjithesi eshte para asaj moderne me se paku 5.000 vite.
Edhe i ashtuquajturi depresion mund te zgjidhet me medikamente bimore dhe trajtime tjera teraupetike qe kane lidhje me emocionet dhe ndjenjat tona e jo vetem me trurin tone e jo vetem me barrera antidepresive.

Nese problemi eshte pernjemend ne meqli, gjoks e zemer, pse perzihemi ne tru?
Kliko ketu per te dal te artikulli i Vitamines B si antidepresiv natyror.

Mendo e veshtro edhe ti!