Principet e shitjes ne internet dhe marketingu

Principet e shitjes ne internet dhe marketingu

Marketingu sjell shitje.

Baza e cdo shitjes eshte tregu.  Nese nuk ke treg s’mundesh me be shitje, e as marketing.

Ne qofte se e kishe startu nje biznes te ri , a do te kishe dite tregun tend? Nese jo si e kishe gjete ate?

Hulumtimet qe i bej ne internet sidomos atij shqiptar koheve te fundit e shof se principet e shitjes dhe marketingut jane ne nivel te ulet. Shumica e kompanive te vogla apo solo kompanive si i quajme ketu ne Suedi, nuk kane lidhje me marketing.
Shumcia mendojne qe produkti i tyre eshte me i miri ne bote dhe te gjithe njerezit qe egzistojne ne toke jane myshterinjet e tyre. GABIM! Gabimi tjeter qe behet eshte bombardimet me reklama.

Pasi qe e ke lexuar kete artikull ti do te kuptosh me mire se si duhet vepru kur e starton nje biznes te ri, apo ke deshire me shtu nje veprimtari tjeter te biznesit..

Jane tri regulla te arta qe duhesh ti i kesh parasysh:
1. Ti e krijon tregun tend
2. Jo te gjithe jane myshterinjet e tu
3. Duhesh ta njohesh produktin dhe vet ta perdoresh ate

1. Ti e krijon tregun tend
Si?
Per te kriju tregun tend, ti me se pari duhesh dite se cka ofron. Duhesh dite ekspertizat dhe aftesite e tua. Gjithashtu duhesh me pas dituri se cfare zgjedhje i ofron tregut. Nese i ke disa produkte zgjedhe nje apo dy njehere. Krijoje ate treg. Pas atij tregu e krijon tjetrin. Pra jo te gjitha pernjehere, por nje nga nje. Mbaje ne mend edhe nje gje: Ti nuk shet, por ofron zgjidhje problemesh.

Si e kam kriju une tregun tim?

Ne gjuhen e internetit tregun e quajme audience apo publik. Tani do te tregoj se si i kam kriju tregjet e ndryshme.

Keshtu duhet te duket audienca jote!
Qellimi yt i biznesit duhet te jete me e mbush kete salle me audiencen tende

Nje formule, disa tregje. Po e marr shmebull auidencen shqiptare, pasi qe ky blog eshte ne gjuhen shqipe.

Pasi qe internetin e kam baze te punes, hapi i pare ka qene me kriju audiencen time.
Tregu shqiptar nga perspektiva e drejtimit tim i  ka disa nevoja te ndryshme. Une jam fokusu ne zhvillimin personal, pasi qe kete e kam specialitet dhe kam aftesi te zbatoj punen. Kam pervoje personale dhe gjithashtu edhe ekseprience pune.
Pra jam fokusu ne shendetin.  Me specifik depresion dhe ankth.

Per te kriju audience duhet pas nje kanal. Une e kam pas blogun prej viti 2009 dhe ne vitin e fundit faqen time zyrtare ne Facebook. E kam edhe kanalin tjeter Youtube-in.

Nevoja e nje tregut eshte “Si me menaxhu stresin, ankthin dhe depresionin”.

Pasi qe une e di kete lemi, materialet dhe postimet  ne kanalet e mia jane marketingu im.

Marketingu im bazohet vetem ne dhurim te diturise.
E informoj audiencen time per zgjidhjen e problemit ne menyra te ndryshme. Nese me ke percjell ne internet e din.

Ne te gjitha kanalet qe i kam vetem informoj asnjehere nuk SHES. Asnjehere nuk i bombardoj njerezit me reklama ne facebook. Kur them bombardoj mendoj bombardoj cdo 5 minuta me disa ore.

Pra hapi i pare eshte krijimi i audiences. Audienca krijohet duke prodhu informate edukuese per zgjedhjen e atij porblemi qe produkti/sherbimi yt e ofron. Aty eshet celesi i marketingut dhe krijimi i audiences.

Kete formul e kam apliku edhe ne tregun Skandinav, Evropian dhe Amerikan.  Vitin e fundit edhe ne trojet tona shqiptare.

Arsyeja se ti e lexon kete artikull eshte se ti me ke gjet dikund ne internet dhe ke dasht te informohesh per dicka qe ty te intereson. Apo jo? Me fjale tjera TI e drejton informaten qe une e ndaj me ty. Edhe ti je nje pjese e tregut tim shqiptar.

Pra une e kam kriju nje treg, sepse e kam dite nevojen, problemin dhe zgjedhjen e problemit.  Kete duhesh be edhe ti!

2. Jo te gjithe jane myshterinjet e tu

Edhe kete duhesh ta kesh parasysh. Ne rastim tim jo te gjithe shqiptaret kudo ne bote jane audienca ime. Ptubliku im  jane vetem ata te cilet jane te interesuar per me mirembajt nje shendet te mire, vital dhe si me kriju nje biznes online. Te tjeret nuk jane.

Shpresoj se e kupton se si mendoj.

Ne rastin tend dhe nga perspektiva jote ti duhehs te mendosh cilet mund te jene audienca jote. Kjo mvaret nga pervoja dhe aftesite e tua qe ti ja ofron audiences.

3. Duhesh ta njohesh produktin dhe vet ta perdoresh ate

Para se tja fillosh ta informosh publikun tend per zgjedhjet eventuale me se pari duhehs ta dish se cka ofron. Duhesh ta kesh provuar produktin/sherbimin dhe ta dish edhe vet se cfare eshet zgejdhja.

Shumica e shitesve qe i sheh neper dyaqne dhe qendra tregtare kurre nuk i kane provu produktet qe i shesin.. Ku e dijne pra ata qe ai produkt eshte me i miri? A deshiron edhe ti te jesh si ata?  Natyrisht se jo!

Nese e zgjedh te punosh me ndonje kompani qe shet produkte apo sherbime, zgjedhi ato kompani te cilat jane te dobishme per njeriun dhe ambientin. Zgjedh me vemendje. Beje nje zgjedhje etike. Mendo: “Produkti apo shermbimi im a e demton apo ndihmon njeriut dhe ambientit?”
Une mendoj se zgjedhja etike e biznesit eshte zgjedhja e se ardhmes qe ka potencial global! Zgjedhjet jo etike te kompanive  e kane egzistencen e shkurte.

Nese deshiron te me percjell ne Facebook kliko ketu. Observoje se si e informoj audiencen dhe nuk shes ne menyre tradicionale.
E vlen te permendi se ne muajin shkurt i kam pas vetem 200 “Likes”, tani i kam gati 6.000. Pse? Sepse e kam dhuru informaten e duhur.

Kete mund ta mesoj edhe ty. Edhe pak do te ofroj kurse dhe webbinare online. Qendro e gatshme dhe i gatshem, sepse nuk ja vlen me e humb mundesine.

 

Tri gabimet me te medha qe behen me MLM bizneset

Tri gabimet me te medha qe behen me MLM bizneset

MLM bizneset jane duke u bere pjese e zakonshme e te se perditshmes tone. Nese ende nuk je e/i njohur me termin MLM kliko ketu ket te lexuar me shume. Kthehu prap te ky artikull pastaj.

Pa marre parasysh se cilen kompani e reprezenton apo ne cilen kompani je distributor i produkteve, ky postim do te ben te kuptosh nje gje qe nuk e  ke menduar fare perpara apo qe askush nuk ta ka thene.

Po e marr shembull prap tregun shqiptar pasi qe e dua vendin tim, aty jam duke i hulumtu gjerat dhe kan deshire te menaxhohet biznesi si biznes dhe asgje tjeter.

Industria e biznesit mbrenda MLM-it (Multi Level Marketing) eshte duke u perhapur shume ne trojet tona, ne Kosove, Shqiperi, Maqedoni e sigurisht edhe ne Presheve. Dituria e marketingut eshet zero. Pse?

Poshte vijojne tri gabimet qe ndermarresit brenda MLM-it i i bejne kur flasin per kompanite qe i reprezentojne.
1. Fokusimi tek kompania, e jo tek vet nderrmaresi

2. Marketingu bazohet ne te gjitha produktet e jo vetem  ne nje specifik

3. Jo njohuria  e tregut

Tash do te flas per secilin fakt ngapak dhe shpresoj se qe nga sot ti do te ndryshon menyren se si mendon kur te menaxhon nje biznes dhe gjithashtu shpresoj se ky artikull do te ndihmoj pak a shume.

Gabimet

Badfocus
Fokus i gabuar!

1. Fokusimi tek kompania e jo vet nderrmaresi
Shumica, apo te gjithe ata qe punojne me kompanite mbrenda industrise se MLM-it, mendojne qe kompania eshte kryesorja. Gabim!
Nese e drejton ndonje biznes, duhesh ta kuptosh se arsyeja se pse njerezit te bashkangjiten ty si partnere apo si kliente je  vet TI!
Ti je personi qe do t’i terhjek apo largon  audiencen tende apo klientet e tu.
Kompania qe ti e reprezenton e ka nje detyre. Ajo eshte prodhimi i produktit.
Detyra jote eshte me e fut produktin ne treg dhe me e shit ate me sukses. Niveli i suksesit apo deshtimit mvaret vetem nga ti.
Puna jote kryesore eshte me kriju relacione me njerez dhe me be marketingun terheqes.
Menyra se si i krijon relacionet me klientet dhe si e menaxhon maketingun do te vendos  prognozen e shitjes.
Nga sot ti vetem do te fokusohesh ne ty. Ti je produkti dhe ti je kompania!
Kompania e produkteve eshte vetem prodhuesi. Mos humb shume kohe duke fol per prodhuesin.

2. Marketingu bazohet ne te gjitha produktet e jo vetem  ne nje specifik
Gabimi tjeter i madh qe behet eshte se personat qe punojne me MLM nuk fokusohen ne nje linje te produkteve por ne te gjithat. Nuk mundemi me ju drejtu te gjithve, sepse do te mbarrojme me pak apo me asnje!

Edhe pse njerzit kane nevoje per te gjitha produktet/sherbimet, puna jote eshte me e specifiku nje linje te produktit.
Pra, ti duhesh me dite tregun tend. Duhesh me dite se cka i mungon tregut dhe gjithashtu me cfare zgjidhje po i ofrohesh ti tregut.
Me i degju te gjitha kompanite e MLM-it thojne se secili e ka produktin me te mire. Edhe nese  kjo eshte e vertete, ty nuk do te ndihmon me shit produktin, sepse cdo kompani e thote te njejten gje. Per ate arsye ti jo vetem qe duhesh me e njoft tregun por edhe produktin qe e shet.  Duhehs te behesh NJE me produktin tend!

kushthotecka
Kujt i dhem ku?

3. Jo njohuria  e tregut
Me ofru dicka pa e dite se cka deshiron tregu eshte barabarte me deshtim per shumicen e bizneseve.
Statistikat qe behen ne SHBA dhe Evropen Perendimore ne pergjithesi tregojne se nese startohen 100 firma biznesi mbrenda pese viteve do te mbijetojne vetem 10 firma. Pas 10 viteve do te mbijetoj VETEM nje firme.
Ky eshte rezultat i marketingut te dobte, jo njohjes se menaxhimit dhe jo njohjes se tregut. Per ta njohur tregun duhet hulumtu ate.
Per t’ja filluar me hulumtu tregun duhet me se pari te dijme se kush eshte klienti yne? Cfare problemi ka klienti? Cka i mungon?Si e flet gjuhen? (Ketu nuk po flas per gjuhe te vendeve, por fjalet specifike qe klienti i perdor).
Shkurt e shqip duhesh me mendu ” ku eshte dhimta e klientit  tim”

Informacionin e marketingut e drejton nevoja e zgjedhjes se problemit!

Ketu poshte do ta dhuroj nje liber digjital qe do ta ndryshoj mendimin si ta menaxhosh biznesin mbrenda MLM-it. Libri quhet “7 genjeshtrat me te medha mbi Rrjetet e Marketingut” dhe eshte ne gjuhen angleze.  Kur e lexon librin ti do te kuptosh faktin se pse 97% te atyre qe mirren me MLM deshtojne.

Kliko ketu per te dal te faqja e librit.

Tri faktet qe vendosin per egzistencen e biznesit tend online

Tri faktet qe vendosin per egzistencen e  biznesit tend online

Me biznis online referoj tek sherbimet/produktet qe jane te digjitalizuara neper kanalet e ndryshme te mediave sociale. (Jo vetem Facebook-ut)

Biznesi i bazuar ne internet mvaret prej ketyre tri fakteve:
1. Copywritting (shkrim reklame)
2. Marketingu Terheqes
3. Klienti specifik

1.Copywritting
VINI RE:  Copywritting nuk duhet perzi me copyright, jane dy gjera te ndryshme.

Copywritting eshte nje aktivitet qe tradicionalisht i ka taku agjencive te reklamave. Kete rol e ka skribenti i reklamave.

Tani kur epoka e tekologjise se informacionit dhe digjitalizimi i sherbimeve dhe produkteve ne internet e kane invaduar shumicen e vendeve perendimore kete rol te skribenitit e luan edhe sipermmaresi qe e drejton biznesin e vet. 

 Eshte pjesa esenciale dhe me kryesorja e veprimtarise se biznesit. Shkurt perdoret kjo terminologji COPY.

Informacionin qe e jep  duhet "perqafoj" klientin tend!
Informacionin qe e jep duhet “perqafoj” klientin tend!

Eshte informacioni qe ti ja dhuron audiences apo klienteve te tu pa marre parasysh a e thua me goje apo me shkrim. Kur ke COPY te mire do te kesh shume shitje dhe potenciali me kriju biznes multi milionsh eshte i madh. 

Pra COPYWRITTING eshte art i shitjes.

Ky art eshet studijuar me dekada te tera dhe studijohet ende. Kompanite me te medha ne bote si. psh. Apple, Microsoft, American Express i perdorin strategjite me te suksesshme te shitjes, duke perdorur copywritting.

Nese je sipermarres apo e ke plan ta startosh ndonje veprimtari biznesi e ke obligim ta mesosh artin e reklamave. 

Jane fjalet qe lexuesi yt i sheh dhe i ndin. Ne kete webfaqe do te kete me shume postime mbi copywritting dhe biznesin ne pergjithesi.

Me copy te mire  ti e afron lexuesin. Me copy jo te mire ti e largon lexuesin.

Nese duhesh me investu ne dicka si sipermarres, atehere eshte copywritting!

Pse copywritting per binzeset online?

Sepse kjo eshte menyra e vetme me e be klientin tend mu ndi i zgjedhur.

Ne te shumten e rasteve me biznesin ne internet ti nuk do te takosh klientin kurre. Produkti apo sherbimi do te shitet kur ti nuk je fizikisht prezent. 
Per kete arsye fuqia e fjales se shkruar eshte esenciale per me kriju relacion ne mes produktit tend dhe klientit.

Copywritting pra nuk eshte vetem per me gjeneru shitje, por edhe per te kriju relacione, eduku dhe zgjedh klientin tend.

Menyra se si behen reklamat e kompanive te ndryshme private ne Facebook ne te shumten e rasteve eshte e tmershme.

Zakonisht kjo reklam behet nga personi qe e udhehq biznesin dhe me statuset qe i shkruan ne Facebook.
Kjo menyre e reklamimit te produktit eshte e eger dhe e ”pa ndishme” qe une personalisht e urrej. Nese ne facebook e shoh nje person qe vetem ben reklama per te shitur, pa pas nje mesazh me te thelle dhe me vlere, une ate mesazh e bllokoj. Rreziku qe edhe tjeret te bejne te njejten gje eshte i madh.

2.Marketingu Terheqes


Me marketing terheqes referoj tek fakti se ti me reklamen tende e terhjek klientin specifik tendin. Nuk i drejtohesh te gjithve por klientit tend. Pra per ta pasur marketingun atraktiv ti duhesh ta dish dhe njohesh klientin tend. Kur them njohehs mendoj t’ja dish problemet edhe pse kurre nuk e ke taku dhe nuk e din kush eshte.

kagnetSa me specifik eshte klienti aq me atraktiv do te jete sherbimi/produkti.

Marketingu Atraktiv eshte nje terminologji qe perdoret shume sot, sidomos ne SHBA. Baza e ketij marketingu nuk eshte shitja, por edukimi, informimi dhe formimi i audiences/publikut/klienteles tende.

Une kam punuar me disa tregje te ndryshme dhe mundem ta marr shembull tregun shqiptar.

Pasi qe shendetin e kam specialitet, atehere e mendoj dhimbjen dhe problemet qe populli yne i ka. Tregu eshte hulumtu, problemi dihet dhe marketingu im bazohet vetem me e informu publikun tim se cka eshte p.sh. ankthi, depresioni, stresi dhe si mundemi me menaxhu kete.

UNE KURRE NUK SHES PRODUKTE!

Shpresoj qe e kupton dallimin ne mes shitjes dhe shitjes.

Produkti do te shitet vet, nese klienti e ka informaten e duhur.

3.Klienti specifik


Cdo fjale qe une e shkruaj eshet e studijume mire.  Pa marre parasysh a eshte ne faqen time zyrtare ne Facebook, ne Youtube apo ketu ne kete faqe.

Marketingun qe e bej une eshte per te ndihmuar ty  ta zgjidhesh nje problem specifik, e jo me shit.

Per kete duhesh te mendosh edhe ti.

Kush eshte klienti yt? Ku jeton? Sa vjecar? Cfare problemi ka?

Klienti ta drejton marketingun, e jo produkti.
Ketu shumica e kompanive e bejne gabimin me te madh, sepse produkti e drejton biznesin e jo “nevoja” e tregut.

Reklamen qe e ben do te bazohet ne zgjedhjen e problemit dhe asgje tjeter.

Shembuj te tmershem qe kam pa ne Facebook eshte se nje sipermarres qe ka veprimtari te ndryshme te biznesit e ben marketingun per te gjitha veprimtarite pernjehere. Ajo jo vetem qe nuk eshte terheqese, por edhe shume irrituese dhe jo e kuptueshme. Klientit i jipet mesazhi qe ti vetem shet.
Aty nuk ke as klient specifik e as zgjdihje. Por vetem shitje.

Cdokush blen sepse duhet ta zgjedh nje problem.
 Nisu prej vetes.
Klienti yt nuk blen sepse ti e ke produktin me te mire, por sepse ti e ke ofru nje soulcion te problemit.

Keto tri fakte do ta garantojne egzistencen dhe suksesin e biznesit tend! Nese e ben ashtu sic duhet.

Nese nuk je regjsitru per me pranu keshilla biznesit nga une kliko ketu.

Per me shume per kete me shkruaj tek:
elvira@lookfeeldogood.com me titullin “Biznesi online”

Mediat sociale dhe sekretet e biznesit ne internet

Mediat sociale dhe sekretet e zhvillimit te biznesit ne internet

Mediat sociale duhen te behen profesioni yt dhe i cdo kujt tjeter qe deshiron ta menaxhoj nje biznes dhe jete te mire. Kanalet sociale kane kapacitet ta ndryshojne jeten dhe punen, nese din si me i shfrytezu. Nuk do te thote vetem nese ke biznes te “punosh” me internetin. Cdo person privat me apo pa biznes duhet me ja fillu me e be marketingut per aftesite  e veta, nepermes blogut, videove,twitter, Intagram.it Facebook-ut apo rejtave tjera.

Ketu poshte mund te regjsitrohesh per te pranuar keshilla profesionale mbi krijimin e platfromave te ndryshme ne internet.. Keshillat jane te bazuara ne njohurite dhe diturine e legjandave te marketingut ne Internet  dhe  pervojes time per ta zhvilluar biznesin ne internet.

Per  ty vlejne keto keshilla, ti qe je unik/e me ate qe e ben.   Sidomos per ty nese e ke ndonje aftesi unike dhe e zoteron dickafin por qe nuk ke guxuar ta provosh me heret.
Per te pasur 100% efekt nga keshillat e buletinit mbi biznesin online duhesh zoteru anglishten, sepse trajnimet ndohin te jene edhe ne gjuhen angleze.

Kjo faqe eshte gjithahstu edhe per ty qe e ke nje biznes, por qe deshiron ta besh ate me modern dhe terheqes nepermes mediave sociale.

Shumica e sipermarresve nuk kane njohuri te marketingut. Ketu eshte problemi i shume bizneseve.

Interneti dhe marketingu jane permbajtjet me te rendesishme nese deshiron me pas veprimtari te sukseshme. Per kete te duhet edukim. Per kete arsye e kam bere kete “flete regjistrim” qe te terhjeki vetem TY qe je 100% serioz/e me iden tende dhe qe e e din qe e trajton biznesin si biznes dhe asgje tjeter.

Nese nuk je ne internet ti sot, ti nuk egziston. E as gjenialiteti yt qe ti e zoteron.

Paramendo nese dikush eshte duke prit mu ate qe ti ke per te ofro?

Ne cdo cdo email qe do te vjen do te kuptosh nga nje sekret qe legjendet e biznesit online e kane be prej qe interneti eshte zbulu.

Nuk ke llogari e as nuk eshte korrekt qe ti dhe gjenialiteti yt te mshifen mbas frikes dhe jo sigurise!

Shkruaje emrin dhe email adresen dhe ti do t jesh ne fillimin e dickafit qe do te bej te jesh me afer qellimit tend dhe vetes tende.

Ti do te jesh ne listen time ku rregullisht do te pranosh keshilla qe te ofrojne dituri dhe vetebesim. E

Regjistrohu ketu nese te intereson se si mundesh ta zhvillozh biznesin
ne internet!

Keshillat jane gratis dhe te ofrohen vetem ty qe ke potencial dhe ambicie
ta besh ate qe shumica s’dijne ta bejne!

 

 

Pese arsye se pse ti qe punon me biznesin MLM duhesh me pas nje blog

Pese arsyet se pse ti qe punon me biznesin MLM duhesh me pas nje blog

Marketingu Online eshte pjese e industrise se blogjeve.

Blogu eshte nje platform qe e ka qellimin e krijimit te opinionit, informimit, krijimit te publikut dhe interagimit me te.

Arsyeja  kryesore qe ta kesh nje blog ti qe mirresh me  modelin e biznesit MLM apo modelit tradicional eshet te promovosh biznesin tend, terhjek publikun dhe shendru publikun ne klient dhe distributor potencial.

Kjo eshte vetem njera nga arsyet. Arsyet tjera jane me kriju me shume relacione dhe tregje “te ngrohta”.

Gjithashtu merre ne konsiderate se ti me blogun dhe me artikujt e tu e edukon plublikun tend, e informon per lemit e tuaja, sepse atyre kjo ju intereson. Nese e angazhon publikun me permbatje kualitative atehere publiku do te reagon. Reagimi ne kete rast eshte me u intersu me ble produktin tend.

Do te kisha sygjeru qe t’ju shmangesh reklamimeve manike te produkteve tuaja dhe qe informata e publikimeve tuaja  te kete vlere qe lexuesit apo publiku te interesohet me shume.

Mund t’i permendi pese arsye te medha per ty qe je profesional dhe mirresh me biznes.Duhesh  te kesh blog per tregun tend ne internet dhe jashte internetit

Pese arsyet pse blogu!

ARSYEJA E PARE. Blogu eshte lehte te startohet dhe mirembahet. Nuk ka menyre me te lehte se sa me dhuru mesazhin tend dhe me kriju prezence ne internet se menyra e blogut. Si t’ja fillon te prodhosh materiale je ne rrugen e krijimit te imigjit tend si zgjedhes problemi. Blogu yt eshet pasuria jote e biznesit. Ajo me e mira qe une e rekomendoj eshet ta krijosh nje llogari tek www.wordpress.com

ARSYEJA E DYTE: Mund te krijosh “trafik” apo audience tek blogu yt nga p.sh.Google. Kjo nuk do te ndodh menjehere, por kur te ke me shume artikuj
te publikuar njerezit do tja fillojne te vijne tek blogu yt si rezultat i kerkesave qe i kane be ne Google apo dikund tjeter. Kete blog mund ta integrosh gjithashtu edhe me faqen tende te Facebook-ut nese e ke nje, dhe nga aty do te vijne njeerzit edhe ne blog.

ARSYEJA E TRETE: Blogu yt mund te integrohet shume lehte me kanalet tjera sociale si p.sh Twitter Youtube, Facebook etj. Ne kete menyre mund te krijosh efekte te ndryshme per me terhjek publikun tek publikimet e tua.

ARSYEJA E KATERT: Me ane te kesaj platforme mundesh te fitosh me shume besim nga njerezit. Blogjet zakonisht jane me atraktive per njerezit sesa reklamat apo dokumentet tjera shitese. Kjo do te thote se njerezit do te presin per ate qe do ta publikosh, informosh, krijosh, dhe ofrosh. Natyrisht se duhesh te pozicionohesh aty ku e ke piblikun.
Mire eshte ta dish se kush je ti ne relacion me kush eshet klienti yt. Pa e ditur kete nuk mund te pozicionohesh qe klienti te gjej vet pa ju imponuar ti. Ti pra duhesh ta njohesh publikun tend dhe ta flasesh gjuhen e perbashket me te.

ARSYEJA E PESTE: Blogu eshte interaktiv. Kjo dmth mundesh me kriju relacione dhe komunikime te reja me njerez nepermes komenteve qe ata i bejne tek artikujt.
Eshte nje platform dinamike qe duhet mbajtur e fresket duke publikuar gjithmone materiale te reja dhe relevante per publikun tend. Artikujt duhet te jene aq te mire dhe me vlere sa qe njerezit deshirojne me shume nga ti.
Me publikime kvalitative nese nje vizitor te ka vizitu per here te pare, ai do te kthehet prap te informohet tek blogu yt.

 

Be edhe ti cka ben eksperti i internetit

Ann Sieg eshte legjende e gjalle e Industrise se Marketingut ne Internet.
Pasi une jam nxenese e kesaj trajnere e kam nderin ta posedoj librin e saj qe ka be “boom” ne industrine e biznesit online.
Kete liber tani ta dhuroj edhe ty
Lexoje dhe hulumtoje. Ate qe e ka be Ann Sieg ne biznesin e saj eshte ne kete liber.
Libri quhet ” 7  great lies about Network Marketing”, qe ne perkthim do te ishte “7 rrena te medha  te Marketingut te Rrjeatve apo MLM-it”.
Kliko poshte librit dhe do te del direkt te faqja e Ann’s. Aty mundesh me shkru emrin dhe email adresen dhe libri do te vij direkt ne email.

Skärmavbild 2013-07-28 kl. 21.52.17

7-great-lies-of-network-marketing

 

Multi Level Marketing dhe zhvillimi ekonomik

Multi Level Marketing dhe zhvillimi ekonomik

Zhvillimi ekonomik te modeli i Multi Level Marketing(MLM) eshte global dhe gjigant.  MLM eshte nje model i biznesit qe referohet tek shitja direkte ne mes prodhuesit dhe konsumentit nepermes personit qe e perfaqeson kompanine, qe zakonisht quhet konsulent apo distributor i pamvarur.

Me shume per kete model kam shkruar ketu.

Ne kete artikull do te shkruaj per kontributin qe industria e MLM-it sjell ne ekonomine globale si dhe ne vendet Evropiane. Statistika eshte marre nga organizata boterore e shitjes direkte www.wfdsa.org

Kompanite e MLM-it jane kryesisht te bazuara ne SHBA, por ka edhe prejt kompanive qe startohen edhe ne Evrope. Egzistojne mijera kompani mbrenda MLM dhe kategorite jane te ndryshme, si psh. kozmetike, veshembathje, komerciale, libra, gastronomi,sigurime, banka, sport, rekreacion, shendet, SPA etj.

Sipas statsitikave te vitit 2012 ne bote teresisht jane angazhuar mbi 89 milion njerez ne shitje direkte dhe kane kontribuar me gjithsejt 166 miliard dollare ne ekonomine globale.

Ata te cilet regjistrohen te distribuojne produkte apo sherbime e bejne kete per te fituar ekstra te ardhura apo edhe ka prej atyre qe deshirojne edhe ta krijojne tregje me te medha.

Statsitika per trojet tona shqiptare nuk ka ende, me siguri sepse tregjet jane shume te vogla ende. Nga Evropa Lindore ka statistika vetem per Soveni e Kroaci.l Ajo figure do te vijon me poshte.

Tregjet me te medha jane SHBA, Kina, Japani, Korea e Jugut, ndersa Evropa e ka vetem 16% te tregut. Ketu mund te shofim se tregu ka potenical edhe me te madh te rritet. Vetem SHBA-ja e ka mbi 40% te tregut.
Ketu poshte vijon imazhi qe i ilustron tregjet me te medha dhe top 10 tregjet ne bote.

Statistikat globale te industrise se shitjes direkte
Statistikat globale te industrise se shitjes direkte

SHBA ka kontribu ne ekonomine globale me 31 miliard, ndersa ajo e Evropes me 25 miliard.

Me kete artikull deshiroj te tregoj se industria e MLM-it eshte e madhe dhe ka potenical te rritet edhe me shume, sidomos neper trojet tona.

Cka duhet ditur distributoret tane aq sa e kam pa une eshte te fokusohen ne qellime pse e bejne kete, ne produkte se cfare kvaliteti jane dhe si duket plani i kompenzimit. Poashtu edhe ne modelin e MLM-it dhe te kompansie qe punojne. Dhe natyrisht te mos jene agresiv ne shitjen e produktit.

Qellimi nuk eshte me fitu miliona edhe pse shumica mendojne qe kjo do te ndodh. Qellimi eshte cka me be me milionat e fituara.

Kompania ime qe une e kam te drejten ekskluzive te distribuoje eshte e bazuar ne medicinen e gjenetikes si dhe ne barerat e lashta etnobotanike. Kompania Nu Skin, gjindet ne Kursin e akcioenve te New York-ut  (origjinal: New York stock market), gje qe tregon se cdo profit eshte transparent dhe dihet se ku investohen te hollat e fituara. Per te regjistruar ne Tregun e Akcioneve te New Yorkut duhet kompania te kete fitime mbi 1 miliard dollar. Nga mijera kompani brenda MLM-it vetem disa jane te regjistruara ne kete treg. Edhe kete fakt duhet shiqu dhe hulumtu para se te regjistrohehs ne ndonje kompani.
Kontributi i Nu Skini-it ne tregun boteror ka qene ne vitin e kaluar 1.7 miliard dollare. Eshte shume shume e madhe qe shume pak kompani arrijne ta bejne. Kjo dmth se produktet jane te mira dhe shiten.

Poshte eshte figura qe ilustron tregun Evropian dhe ate lindor. te industrise se shitjes direkte .Aty figuron gjithashtu edhe Slovenia dhe Kroacia.
AtopSlovenia dhe Kroacia, se bashku me Turqine dhe Bulgarine
Slovenia ne vitin 2012 i ka pasur 16.642 persona qe kane distribu produkte apo sherbime nepermes MLM-it me fitim 14 milion dollar, ndersa Kroacia 32.650 persona qe kane kontribuar ne zhvillimin e ekonomise se vendit me 261 milion dollar.

Keto jane para te medha! Apo jo?

Per te ditur me shume per MLM dhe shitjen direkte me shkruaj tek:
elvira@lookfeeldogood.com

Pse bizneset duhen te integrohen ne mediat sociale?

Pse bizneset e vogla dhe te mesme duhen te integrohen ne mediat sociale?

Biznest e vogla dhe te mesme duhet te jene ne internet, konkretisht ne mediat sociale sepse ato jane te dizajnuara per te krijuar relacione ne mes njerzve!

Qellimi kryesor i veprimtarise tende nuk eshte vetem me shit, por eshte me kriju relacione te gjata me klientet e tu.

Menyra me e mire, me e lire dhe me e lehte me be kete sot eshte nepermes mediave sociale, si p.sh Facebook-u, blogut, Youtube, LinkedIn, Twitter, Ripple etj.

Nje fakt tjeter i mire se pse duhet integruar ne kete media eshte sepse shumica e njerezve ndodhet aty. Vetem ne Facebook p.sh ndodhen nje miliard njerez. (1 miliard). Dhe keta njerez i kalojne mbi 700 miliard minuta ne Facebook, duke lexu, shpernda, pelqy, komentu linqe dhe informata te ndryshme.

A po e shef potencialin e fuqise dhe biznesit tend ketu?

Per te pasur sukses me biznes ne mediat sociale duhet pasur parasysh nje gje. Ajo eshte:
– Kush je ti ne biznesin tend dhe cili eshte klienti yt specifik

Nga kjo pergjegjje pastaj duhet te vendosesh aty ku i ke klientet. Pozita jote ne internet eshte celesi i suksesit tend.

Eksperienca ime e punes online eshte shume interesante. Jam shkolluar, edukuar e ende mesohem te punoj me kete menyre.

Menyra e punes time nuk eshte qe une t’i gjej klientat e mi, por klientat te me gjejne mua.

Kjo menyre quhet “Attraction Marketing”,  apo en shqip do te kishte tingellu Marketingu Atraktiv, pra qe terhjek njerez.

Attraction Marketing nuk eshte veshtire te aplikohet, por edhe nuk eshte fare  e thjeshte te strukturohet.
Pra per ti tehjekur ti klinetet e tu duhehs te dish identitetin yt si person biznesi, duhesh ta kesh parasysh se ti je produkti dhe ta flasesh gjuhen e klientit tend. (Per me identifiku veten me klientin tend zakonisht merr kohe)

Shumica e biznismeneve fillestar mendojne se te gjithe jane klinetet e tyre, apo me e zakonshmja do te ishte  “te gjithe kane nevoje per produktet/sherbimet e mia”.
“Te gjithe” ne kete rast eshte “Askush” Pse?

Pse?
Sepse ti nuk mund te definohesh si te gjithe, por vetem si dikush specifik. Ky dikushi specifik eshte klienti yt! Fjalet qe ti i shkruan, i thua i reklamon klienti yt i njeh sepse jane te tij, dhe ai reagon!

Me shume per Attraction Marketing do te flas ne artikujt e mi te ardhshem.

Po ta perkujtoj edhe njehere
Qellimi kryesor i biznesit tend nuk eshte me shit, por me kriju relacione te gjata me klientet e tu. Facebook-u eshte ende aktual per te krijuar relacione.

Ketu mund te gjesh faqen time ne Facebook.

Tash do ta dhuroj nje liber qe edhe mua ma ka ndryshuar metoden e punes. Eshte gratis dhe te ndihmon si me vepru ne tregjet e ndryshme.  Kur te klikon ne linkun e librit do te del te faqja e Autores dhe aty e ke ” Instant Access” Shkruaje emrin, mbiemrin dhe email adresen dh elibri do te vjen automatikisht ne emailin tend.

Libri qe e ka ndryshuar industrine  e marketingut online!
Libri qe e ka ndryshuar industrine e marketingut online!

The Attraction Marketers Manifesto
http://lookfeeldogood.marketersmanifesto.com

Me kontakto nese ke pyetje me shume per kete tek
elvira@lookfeeldogood.com

Cka eshte interneti dhe pse duhesh ta kuptosh ate?

Cka eshte interneti dhe pse duhesh ta kuptosh ate?

Interneti eshte vendi dhe menyra me e lehte me gjet informacion, me shpernda, me kriju opinion dhe me kriju veprimtari biznesi. Eshte rrjet, teknologji, plac i informacionit!

Nepermes internetit jemi me kontakt cdo pjese te botes dhe cdo lajm ne cdo kend te planetit dhe jashte tij.

A e din se njerezit sot ne bote i kalojne 700 miliarda minuta ne Facebook?

Informacioni digital eshte be pjese e perditshme per cdo njeri dhe cdo veprimtari ne bote.

Pasi qe une punoj me Marketing te Internetit cdo dite dhe 80% e verpimtarise time te biznesit eshte e bazuar ne Internet e di se e ardhmja e cdo biznesi apo veprimtarie tjeter eshte nepermes Internetit.

Kurre me lehte dhe me lire ska qen me startu biznes se qe eshte sot. Pse? Sepse interneti e ben kete te mundur.

Nese edhe ti sikur une deshiron te besh dicka konstruktive me kohen qe e kalon ne Facebook dhe rrjetat tjera sociale lexo me poshte.

Me keto video poshte ju kam drejtu te rrinjve shqiptar, por edhe atyre qe jane te interesuar ne internet dhe aplikacione, qe e dijne anglishten dhe qe deshirojne mudnesi te reja te kompenzimit, duke kriju platforma digitale.

Tani te drejtohem edhe ty direkt  dhe shpresoj se do ta kuptosh se per cka eshte fjala. Kurre me heret nuk e kam pas me lehte t’i inkludoj edhe trojet tona ne veprimtarite e mia te ndryshme te biznesit sikurse tash me levizjen digitale me te re dhe moderne Ripple.

Mjaft te rrinj me jane bashkangjitur, por duhet te jemi edhe me shume.  Dhe te jemi aktiv. Ne video e shpjegoj me shume. Ketu poshte do ti postoj tri linqe, te videos se pjeses se pare, dyte dhe te tretes. Jane nga 5 minuta. Nese ke kohe te lutem shiqoji dhe nese te duken interesante kthehu prap ketu apo me shkruaj ne email se je e/i interesuar te me bashkangjitesh ne kete levizje digitale.

 

Multi Level Marketing MLM – Shqip

Multi Level Marketing, MLM – Shqip

MLM eshte shkurtese e fjales angleze Multi Level Marketing dhe bazohet ne nje struktur biznesi mbrenda rrjeteve te marketingut. 

Rrjetet e marketingut ne anen tjeter (Network Marketing) eshte nje term qe perdoret mbrenda MLM dhe do te thote  krijim biznesi nepermes krijimeve te rrjeteve.

Krijimi i rrjeteve referohet tek njerezit qe i blejne produktet dhe i rekomendojne ato duke krijuar rrjete distribuimi ne mes njerezve. Kur te rekomendohet nje produkt nga nje person tek personi tjeter dhe konsumohet, ai person i cili e ka rekomenuar kete kompenzohet nga kompania me provizion. (Perqindja mvaret prej kompanise, jo te gjitha kompanite e kane perqindjen e njejte).

Kjo strukture eshte nje model biznesi dhe bazohet ne shitje direkte pra, prej prodhuesit direkt tek konsumuesi pa ndermjetesimin e agjenturave, stershitesave apo shitesave. 

Ky model kontribon qe cmimi te jete me i volitshem dhe produktet qe prodhohen nga kompanite MLM jane me kvalitative se ato qe nuk jane ne MLM. Pse? Sepse prodhuesi koncentrohet ne produkt e jo ne marketingun e produktit. Marketingun e bejne vet njerezit qe veq e kane provuar dhe konsumuar produktin.

Cfare jane cmimet mbrenda MLM-it?

Produket jane zakonisht me cmim te volitshem sepse nuk jane shku nepermes agjenturave, stershitesave apo shitesave. Te gjithe keta zakonisht paguhen para se te arrin produkti te konsumenti.

Sic e kam shpjeguar ne artikullin e kaluar, te jemi distributor brenda MLM do te thote qe e drejta ekskluzive nuk kushton miliona dollar, por zakonisht sa kushton vet produkti. Kliko ketu per te dalur ne artikullin e permendur.

Nese blen produkte qe te duhen per nje shume prej 100€ ti ne fakt mundesh me startu veprimtarine tende te biznesit mbrenda kesaj kompanie. 

Ata te cilet deshirojne te fitojne te ardhura per t’i distribuar produktet duke i rekomenduar duhet trajtuar kete veprimtari si biznes dhe asgje tjeter.

Ata te cilet fitojne jane zakonisht ata te cilet kane punuar shume dhe me mencuri. Me qene agresiv dhe t’i rekomendosh gjerat ”me zorr” eshte keq per veprimatrine tende.Ne Suedi eshte ilegale.  Mos harro se ti je reklama e kompanise tende. Ti je brandi dhe ti je imazhi i kompanise.

Ata te cilet fitojne shume ne kete model (po flasim per miliona euro ne vit) jane ne nivelin e ekspertave. 
Pasi qe jetoj ne Suedi po e marr shembull futbollerin me te mire ne bote nga Suedia. Zlatan Ibrahimovic. Ne Suedi te gjithe qe luajne futoboll deshirojne te behen Zlatan-i? Cka mendon ti a do te behen te gjithe Zlatan?

Natyrisht se jo. 
Keshtu eshte edhe ne kete biznes dhe cdo biznes tjeter. Edhe pse te gjithe hyjne te bejne biznes per t’i  fitu milionat, nuk i bejne ato.

Startsitika mrenda modelit te MLM eshte se prej atyre qe kane konsumu produkte, vetem 5% fillojne ta kene kete si veprimtari biznesi. Ndersa vetem 1% fitojne ne top nivel.

Une e rekomendoj kete model sepse eshet demokratik dhe te gjiteh fitojne, kompania qe i prodhon dhe konsumenti qe i rekomendon dhe qe i shfryetzon produketet.

Nje pjese e veprimtarise sime te biznesit qe e kam eshte mbrenda MLM. Orientimi i ketij aktiviteti eshte shendeti etnobotanik, ose produkteve natyrore.
Operoj ne shtetet e Evropes dhe ne SHBA. Emrin e kompanise tani nuk e publikoj me qellim qe nuk deshiroj te bej reklama per ate kompani apo per kete. Nese te intereson mundesh me me pyt personalisht nepermes emailit.

Nese ke pyetje me te detalshme apo  deshiron te me bashkangjitesh ne veprimtarine time te MLM-it me shkruaj me tek:

elvira@lookfeeldogood.com

Kam punuar me kete model qe nga viti 2009 dhe e kam hulmtuar dhe studijuar strukturen dhe kompanite e ndryshme mbrenda MLM. E kam zgjedh kompanine sipas ketyre fakteve:
– faktit te produktit, se si perpunohet, ku dhe qe eshte 100% natyror.
– faktet e kompanise, sa eshet  e vjeter kompania (te kisha sygjeru mu bashkangjit me kompanite qe jane 10 vite e me te vjetra)
– dokumentet shkencore dhe testet klinike
– Procedurat etike dhe aspekti i biznesit social (Ne kompanine time nga cdo produkt qe shitet 0,50 cent shkojne ne projketet humanitare)
– plani i kompenzimit. Ne sa nivele eshte i thelle dhe sa eshte perqindja. (Kompania ime paguan 42% te fitimit tek distributoret dhe eshte nr.1 ne bote qe paguan me se shumti)

Ne artikujt e radhes do te shkruaj pse duhet menduar per keto kur deshiron me zgjedh me punu brenda nje kompanie te MLM-it. Nese hyn ne biznes vetem per me fitu pare dhe nuk e ke nje qellim tjeter zakonisht nuk do te kesh sukses.

Deshiroj te ceki se kompanite mbrenda MLM-it qe startohen dhe hapen ne Suedi dhe vende tjera te Evropes jane 100% legale dhe punojne sipas ligjeve dhe direktivave te BE-se.
Ketu duhet pasur kujdes kur te zgjedhim ndonje kompani sepse shume firma mundohen te kopijojne kete model dhe kane startu veprimtarite e tyre mbrenda ketij modeli por kane qene ilegale dhe ato ndryshe quhet Lojerat Piramides.

Dallimi ne mes te nje kompanie te MLM-it dhe asaj ilegale
eshte se ne ate ilegale nuk ka produkte te shiten, por pagesa behet per cdo rekrytim qe personat i kane rekrytuar. Zakonisht keto kolapsojne sepse nuk ka sistem te kompenzimit. Ata te cilet kane hy ne fillim fitojne me shume se ata te cilet jan rekrytu ne fund. Zakonisht mesatarja e egzistences se ketyre kompanive para se te bankrutojne nuk eshte e gjate.

CIlat jane kompanite me te zakonshme te modelit MLM ne trojet shqiptare?
Kompanite me me te zakonshmet ne Kosove, Shqiperi, Maqedoni jane Herbalife, Forever Living, Avon, Oriflame,Amway, tani eshte hapur edhe tregu i LR-it. Keto jane 100% legale. 🙂

 

Keshtu p.sh. duket strukturat shteterore apo nje kompanie ku ne krye eshte pronari, pastaj shefat, nenshefat, punetoret dhe me ne fund konsumentat. Kush fiton me se pakt ketu? Konsumuesi natyrisht!
Struktura  e piramides tipike shteterore Keshtu p.sh. duket strukturat shteterore apo nje kompanie ku ne krye eshte pronari, pastaj shefat, nenshefat, punetoret dhe me ne fund konsumentat. Kush fiton me se pakt ketu? Konsumuesi natyrisht!
Ketu e kemi kthy piramiden dhe konsumenti/distributori eshte trungu i organizates.

 

 

 

 

 

Sa je e/i sigurt tek vetebesimi yt?

Vetebesimi eshte celesi i arritjes tone.

Kur e kemi vetebesimin e ulet ndihemi keq, te pasigurt, kemi frike, ankthe etj. Kur jemi ne frike dhe ankthe konstante edhe shendetin nuk do ta kemi mire.

Suksesi  dhe shendeti i mire mvaret pra nga sa besojme ne aftesite dhe kapacitetet tona.

Te kesh nje vetebesim te ulet eshte njejte sikur te them qe je viktime. Sepse me vetebesim te ulet asgje nuk guxon te besh, por perkundrazi fuqine tende krijuese ia jep dikujt tjeter. Zgjedhjet dhe vendimet e tua ne jete dhe karriere i merr dikush tjeter.

Kur shumica nga ne kemi vetebesim te ulet, behemi te gjithe viktima. Nje shoqeri me plot viktima e kollapson cdo sistem shoqeror. Prandaj edhe politikanet dhe udheheqesit e larte kane fuqi te korruptohen sepse askush nuk guxon tju thote JO. As shumica e njeerzve.

Per ta rikthyer fuqine ne duart tona dhe diturine qe e kemi ne ta shfrytezojme ne per veti duhet me se pari te jemi te vetedijshem se e kemi vetebesimin e ulet dhe per arsyen se pse e kemi vetebesimin e ulet.

Kritikat dhe paragjykimet kontribojne ne vetebesim te ulet

Nje nder faktet themelore qe kontribojne ne vetebesimin e ulet  jane kritikat dhe paragjykimet qe i kemi marre sa kemi qene te vegjel dhe te rritur. Nga pridnerit, familja, mesuesja, arsimatret, profesoret, shoqeria etj. Por baza e vetebesimit eshte dashuria dhe hapesira e gjere e mendjes tek pridnerit qe kane per ne. Baza e vetebesimit te ulet dhe fundamentet qe jane vene jane kritikat e prinderve tane. Aty jane ngritur shtyllat e para te vetebesimit tone.

Pra te jesh i vetedisjhem per symptomin e shkakut, eshte hapi i pare.

Hapi i dyte eshte me ju fal prinderve kete gabim qe e kane be, sepse ata skane dite me mire. Edhe ata kane qene te paraxhykuar dhe kitikuar nga prinderit e tyre.
Tjeter cka eshte ti edukosh femijet e tjeter cka eshte ti paragjykosh e kritikosh e t’ju fusish friken ne thelb te qenies. Ti thuash femijes “budall” njehere mjafton. Ti thuash “Koketrash” apo ” Ti asgje nuk din” mjafton. Mjafton edhe kur ta qorton non stop. Kur ti thuash “Mos e ben kete” non stop.
Kur nuk i jep femijut hapesire te mesohet nga gabimet e veta, apo kur nuk i jep hapesire qe femiju vet t’i definoj gjerat dhe deshirat pa paragjykime aty kemi be dicka te mrekullueshme per femijun.

Hapi i trete per me e ngrit vetebesimin eshte me qene te vetedijshem per shumicen e zgjdhjeve qe i bejme. Mire eshte te mendojme “Nga sot e observoj vehten se cka dhe kush eshte baza e vendimit tim.” A eshte frika apo dashuria? A jane paragjykimet, streset, apo jane deshirat, zemergjersia, mirenjohja, falemnderimi etj.

Ketu me poshte eshte e postuar nje video mbi vetebesimin.

Me shkruaj nese ke pyetje apo mendime mbi kete qeshtje.
elvira@lookfeeldogood.com