Dhimbjet Kronike – Mundësi për ndryshim apo kurth për vetshkatrrim?

Dhimbjet Kronike – Mundësi për ndryshim apo kurth për vetshkatrrim?

Në qoftë se me të vërtetë e ke vendos me ndryshu dicka në jetën tënde, atëherë nuk do te len pa ardh në seminarin e radhës, të shtunën 7/2 në Prishtinë. Seminar ky  i cili do të organizohet nga unë, Elvira Haxhiaga dhe si mysafire e kam ftuar eksperten e ushtrimeve fizike Vjollca Kuqin.

Ky seminar është i një kalibri krejtësisht tjetër, sepse përveq se jemi dy eksperte me një përvojë pune totale mbi 35 vjecare, secila e adhuron dhe me perkushtim e kryen punën e saj. Njëra është terapiste shqiptare nga Skandinavia, ndërsa tjetra ka punuar me shëndet fizik shumë e shumë vite me mosha të ndryshme.
Elvira Haxhiaga me tekninat  e saj të punës ka ndihmuar shumë indivdë të lirohen dhe shërohen nga dhimbjet e ndryshme vetëm me metoda natyrore. Cdo simptom fizik thotë Elvira e ka burimin tek emocionet dhe struktura e personalitetit.
Ashtu sic e trajtojmë trupin ashtu e trajtojmë edhe mendjen dhe emocionin!
Vjollca Kuqi ka gjithashtu qasje holistike dhe me ekspertizën e saj ka ndihmuar shumë gra e të rrinj të ndihen mirë, nëpërmes ushtirmeve fizike dhe këshillave se si me e mirëmbajt trupin.
Vjollca sot e menaxhon studion e saj të aerobisë dhe fitnesit ku qindra gra e të rrinj ushtrojnë. 

Informacionin që do ta ndan Elvira me publikun shqiptar të shtunën, ende shumë pak mjekë e psikologa e ndajnë nëpër trojet tona!

Në Kosovë dhe në trojet tona, një seancë individuale një orëshe me Elvirën është 25€ dhe të shtunën ti do të jesh me Elvirën dhe Vjollcën plot tri orë dhe do të paguash vetëm 10€.

Nëse dëshrion me dëgju dhe shiqu dicka ndryshe ti do të vjen!

Ma konfirmo ardhjen në email:
elvira@lookfeeldogood.com

Pagesa bëhet në vendtakimin e seminarit.

 

Skärmavbild 2015-02-03 kl. 17.01.29
Kliko këtu ku mund të lexosh cfarë thonë të tjerët për seminaret e Elvirës.

Mos e le pa ardh të shtunën!

Të mirëpresin Elvira me Vjollcën!

Si mundem të ndihmoj me liru ankthin?

Si mundem të ndihmoj me liru ankthin?

Në videon më poshtë do të kesh mundësi t’a shikosh reportazhin e bërë nga nga KTV-ja për programin “Anima”. Pas këtij emisioni kam pranu qindra emaila me pyetje të njëjtë “Si me liru ankthin?”, “Si me liru depresionin, stresin?” e shumë pyetje tjera që kanë të bëjnë me shëndetin mental dhe fizik.

Videoja është një kombinim i iniqizimit tim personal dhe KTV-së. Pas reportazhës do të tregoj se si mund të ndihmoj konkretisht dhe pse duhesh rezervu seancat private me mua.

Nuk ka lidhje se a je në ankth, depresion apo ne cfardo krize ti duhesh të lirohesh nga kjo gjendje dhe të mësohesh si t’i menaxhosh ato në të ardhmën. Nëse nuk lirohesh nga ankthi, depresioni apo stresi emocional t’i do të përjetosh edhe simptome tjera fizike që do ta keqësojnë gjendjen.

Prandaj mos prit dhe lirohu!

Pasi qe e shiqon videon kthehu prap në këtë faqe dhe rezervoje seacnën duke klikuar këtu.

Webinari i pare profesional per biznesin online ne gjuhen shqipe

Webinari i pare profesional per biznesin online ne gjuhen shqipe

kushthotecka Per biznesin online, do t’ja fillojne te flasin shume kompani. Duhet pasur kujdes shume, sepse shumcia e kompanive hyjne ne treg vetem per te perfitu e jo per te ndihmu. Sidomos nese flas per tregun ne Kosove.

Mire eshte qe ti te kesh dituri per kete, sepse epoka digjitale eshte duke ndodhur tani. Ne qofte se deshiron te egziston si biznes duhesh te jesh ne internet, perndryshe nuk egziston.

Me daten 2 shkurt ne ora 15.00 do te organizoj nje webinar me temen “Platformat e sukseshshme digjitale” dhe qe pikat kryesore do te jene:

  • Pse duhet cdo veprimtari biznesi te kete nje blog
  • Dallimi ne mes Webshopit dhe Biznesit Online
  • Dallimi ne mes faqes private ne Facebook dhe asaj zyrtare

Me pas Webshop nuk do te thote se je duke e drejtuar biznesin ne Internet.

Per te operu ne Internet si biznes ti duhesh te operosh ne disa platforma, ne te njejten kohe dhe keto t’i integrosh me njera tjetren dhe qe secila nga keto te gjeneron fitime. Nuk mjafton vetem me i postu artikujt per shitje, por duhesh be edhe marketingun. Marketingu eshte art dhe jo cdo kush mund  t’a bej kete.

Per te marr pjese ne webinarin e ri me daten 9/3  kliko ketu.

 

Regjistrohu ketu nese te intereson se si mundesh ta zhvillozh biznesin
ne internet!

Keshillat jane gratis dhe te ofrohen vetem ty qe ke potencial dhe ambicie
ta besh ate qe shumica s’dijne ta bejne!

 

 

Te mirepres!

 

Seminari i fundit ne Prishtine, 31/8, ne “Hotel Prishtina”

Seminari i fundit ne Prishtine, 31/8, ne “Hotel Prishtina”

Seminari kishte mundur te quhet edhe “Kush ke e menaxhon, stresi ty apo ti stresin?”

95% te te gjitha semundjeve burojne nga stresi.

Problemi nr.1 nuk eshte stresi, por problemi eshte padituria dhe mungesa e informacionit se si te menaxhohet stresi.

Ne kete seminar publikut ju eshte dhuru informacioni, mjetet dhe teknikat e ndryshme se si te menaxhohet energjia e rende ne trup dhe ne tru si shkak i stresit emocional apo mental.

Gjithashtu ne kete seminar e kam shfytezu rastin t’i zbuloj tri fshehtesite me te hidhura te se perditshmes tone qe shkaktojne me shume ankth dhe vetebesim te ulet.

Kur te zbulohen fshehtesite duhet pastruar perjetimet, ndjenjat, emocionet, kujtimet. Prandaj pas ketij seminari pjesemarresit kane pasur mudnesi te blejne DVD-ne “Tri fshehtesite e hidhura” ku me ane te teknikes se EFT-se lirohemi nga gjendja e ankthit. DVD-ja eshet plot 92 minita me 6 pjese te ndryshme dhe tri seanca.

Secili nga ne e meriton nje jete te qete dhe te lumtur pa arsye. Skemi kohe te humbim sepse jeta eshte  e shkurte dhe te njejten kohe  e gjate.

Me poshte vijojne  komentii nje pjesemarrese per seminarin.
ACOLLAGE

“Falenderimet i takojne Zotit qe me dha mundesine te jem pjese e nje seminari te tille…Une tashme kam nisur te rikuperohem dhe do te vazhdojne ne te njejten mnyre sepse tashme ia kam caktuar vetit qellimet ne jete…mire qe ekzistojne njerez sikur ju profesionist qe t’ju dalin ne ndihme njerezve qe t’i gjejne dhe t’i largojne arsyet e paarsyeshme qe ia bllokojne trurin dhe i bejne te stagnojne dhe te mos mund te ecin para…Sa keq ndjehem per ata qe nuk kane patur nje mundsi te tille qe ta degjojne zerin tend dhe keshillat e tua,dikush ndoshta me qellim e la t’i ike ko mundesi e dikush doshta deshti por nuk mundi te vije,por e rendesishme eshte qe ti erdhe, na qendrove prane mua dhe shume sosh sikur une qe paten nevoj te te kene afer ty.
Ndjehem mire jo vetemper vete por edhe per mikeshat e mia qe i solla aty dhe qe mu falenderuan qe ia propozova ta ndjekin kete seminar tendin dhe me padurim do te presim edhe herave te tjera…Une e zgjata pak si shume komentin por nuk do te ndalesha se shkruari per krejt ata qe perjetova ate dite une dhe ata te cilet po kalonin ne ate faze sikur une dhe qe nga ajo dite po mundohen ta tejkalojne ate faze me metoda me te lehta dhe une vetem dua te them se nga ajo dite a e din se qfare them : KA DRITE TE MJAFTUESHME PER ATA QE DUAN TE SHOHIN… Te don Blerina”

Per me shume per stresin lexo ketu.

 

Seminaret e Elvires – Cka thojne te tjeret…

Pse te tjeret?

Seminaret fuqizuese per mua jane nje ushqim shpirteror dhe mental. Cdo here pas cdo eventi inspirues une e ndi gjallerine ne trupin tim. Ndihem plot energji dhe pertrirje mentale.
Prandaj kete mundohem ta bej edhe une me seminaret, ligjeratet, punetorit dhe audiencen time.

Kam princip qe cdo here pas cdo eventi, seminari apo workshopi t’i marr pershtypjet e publikut.

Kete e bej per ata dhe per mua.
Per publikun sepse e di qe kur te shkruan me dore ne flete, jo vetem qe shprehjet te vijne me lehte por edhe e aktivizon nje pjese te trurit kur te shkruan. Kete e rekomendoj shume here!

Per mua sepse kam deshire te kem dokumentacion sepse e di qe referencat jane me te fuqishme se cdo dokument tjeter! Pastaj eshte nje kenaqesi t’i lexosh pershtypjet pozitive te njerezve. Kjo me motivon te punoj dhe kontriboj edhe me shume!

Me poshte vijojne vetem disa nga referencat e audineces time ne seminaret e kaluara ne Prishtine dhe Gjakove…

    Seminari ne Prishtine, kemi folur per emocionet, energjine e stagnuar dhe ketu e demonstroj tekniken e EFT-se se bashku me nje pjesemarrese.
Seminari ne Prishtine, kemi folur per emocionet, energjine e stagnuar dhe ketu e demonstroj tekniken e EFT-se se bashku me nje pjesemarrese.

Fjalet e fuqishme

“Nje seminar qe do ngelet gjithmone ne kujtimet e mia. Nje ligjerate  e mahnitshme nga ju e nderuar. Temat jane shume te qelluara, ndihem komplet nje Jehone tjeter e mushur plot energji, vullnet, dashuri e gezim. Jam e sigurt qe ky seminar do te me ndihmoje ne te ardhmen time si familiare, shoqerore po ashtu edhe ne biznesin tim”,  J.Sh, JehonaEventAgency

***
“Seminari i sotshem me ndihmoi me shume gjera, por rendesiia e tij me e madhe ishte fakti se gjate workshopit une kuptova qellimin tim ne jete, qe e kam kerkuar prej disa kohesh”, Diola.

***
“Diten e sotme do te cilesoja si nje dhurate te cmuar nga Perendia. Eshte hyjnore t’i ndihmosh ne rrugen perndriutjes. Komunikimi ishte per cdi lavdate pa asnje barriere”, Eminja

***
“Kjo ligjerate ka qene e mahnitshme. Une personalisht pritja krejtesisht dicka ndryshe dhe ketu ne Hotel Prishtina mesova nga ju znj. Elvira shume gjera qe nuk i kisha menduar kurre ne keto vite qe kane kaluar deri me tani”, Jetoni

***
“Kam lexuar mjaft libra te zhanrit psikologjik, te them te verteten mendova se nuk do te degjoj dicka te re. Megjithate e verejta dallimin. E para: Energjia juaj e nderuar Elvira, pastaj zeri juaj, shikimi i ngrohte, vetebesimi dhe sinqeriteti me bene te ndjehem mire dhe ngadal u miqesova me ju edhe pse ju takova per here te pare. Mesova gjera qe nuk kam lexuar me pare”. Merita Shasivari

***
“Deshira ime kishte qene qe keto mendime pozitive te degjohen me teper nga ne, sidomos populli yne qe gjendet me teper ne gjendje depresive. Faleminderit znj. Elvira per keto fjale te mrekullueshme qe i ndave me ne” Ledri Duraku

***

“Kur erdha isha pak e lodhur dhe me emocione, ndoshta nga koha shume e keqe. Gjate ndegjimit te seminarit tuaj dhe komunikimit fillova me u relaksu. Gjate meditimit fillova te lirohna krejtesisht nga emocionet. Te falemnderit Elvira. ” Valbona Xerxa

***

Per seminarin e radhes me daten 31/8, shiqoje ftesen me poshte dhe konfirmoje ardhjen tende sa me shpejt qe mundesh. Nuk ja vlen mos me ardh!
Nese ke mundeis dhe kohe, nese e respekton dhe e vlereson veten ti do te vish gjithsesi!
elvira@lookfeeldogood.com
SEMINARI31gusht_Fotor

Seminari ne Prishtine – “A te menaxhon jeta ty, apo ti jeten?”

31/8, ora 11.00, ne Hotel “Prishtina”, Prishtine

A te menaxhon jeta ty, apo ti jeten?

Ky seminar te drejtohet vetem ty qe respekton veten dhe ja din vlerat vetes!

Lexoje thirrjen me poshte dhe konfirmoje ardhjen tende pa mendur shume. Kalibri i ketij seminarit eshte rezultat i nje pune 13 vjecare ne Skandinavi me rezultate dhe referenca te shkelqyera!

SEMINARI31gusht_Fotor

Konfirmoje ardhjen tende tek elvira@lookfeeldogood.com
Pagesa behet ne direkt ne vend. Eja me heret dhe gjeje nje vend te mire!

Intervista ime ne gazeten shqiptare – E verteta shokuese e vetebesimit tone!

Intervista ime ne gazeten shqiptare – E verteta shokuese e vetebesimit tone!

A deshiron t’i dish disa fakte  te vetebesimit tone?

Ne intervisten qe e kam dhene ne gazeten “Intervista” kam nxjerr ne shesh arsyet e vetebesimit tone te ulet si dhe si te veprojme per ta ngritur ate.
Ne kete postim do te shpjegoj me gjere dhe do te zbuloj se cila metod konkretisht me ka ndihmuar mua ta transformoj gjendjen time negative ne lumturi dhe paqe shpirterore.

E falemnderoj gazetarin e “Intervistes” Arlis Alikaj, per nje pune te palodhshme dhe  serioze qe ja ka perkushtuar botimit te intervistes. Per te dal te artikulli kliko ketu.

Pse vetebesimi i ulet?

Vetebesimi i ulet eshte nje nder arsyet me te medha te stagnimit shoqeror dhe individual.
Frika eshte burrimi i vetebesimit te ulet. Me tutje nga kjo lindin: palumturia,depresioni, ankthi dhe pasiguria.

Se pse nuk shkojme perpara dhe nuk ecin gjerat ashtu sic dojme ne nivelin social/ekonomik/edukativ/shendetesor/politik/shkencor/shoqeror jane rezultat i frikes dhe vetebesimit te ulet kolektiv.

Frikat qe do i permendi me poshte mund te zberthehen ne nivelin, individual, ne nivelin e nje organziate apo shoqerie. Ato vijojne me poshte:

Frika per te folur para publikut, apo frika te shiqosh personin ne sy kur te komunikosh, frika me punu me pasionin tend, frika qe ben gabime, frika mos po e lendon dikend me vendimet e tua, frika se cka mendojne te tjeret per ty, frika te jesh e/i paragjykuar nga te tjeret, frika te jesh e/i kritikuar, frika me fol me ze te larte, frika mos me thene te verteten, frika mos po vdes ndonje i aferm, frika mos po ndodh dicka e keqe,frika mos po ndodh dicka e mire,frika nga babai, frika nga mamaja, frika nga shteti, frika nga shefi, frika nga mesuesi, mesuesja, frika nga qeni, frika nga maca, frika nga terri, frika nga e verteta, frika me qajt, frika me qesh, frika me vdek, frika me jetu. Keto ishin vetem disa nga me te zakonshmet.

Vetebesimi i ulet eshet i lidhur ngusht, apo eshet pjese e pandashme e frikes.

Gati te gjitha keto frika i kam takuar te vetja ime prej qe e mbaj ne mend veteteven e deri para 10 vieteve.  Keto frika i takoj ende sot ne seancat e mia terapeutike me klientet e mi.
Nese e llogarisim perioden se sa kemi qene ne frike, te gjithe do te dalim eksperte te frikes. E dijme si te frikohemi, sepse jemi automatikisht te programuar ta ndijme ate.
Une sot punoj si eksperte e zgjedhjeve te frikes. I kam studijuar, hulumtuar dhe aplikuar ato me vite te tera.  Metodat qe me kane ndihmuar mu dhe  kam praktikuar une i ndaj cdo dite me lexuesit dhe me klientet e mi.

E di qe edhe ti i ke disa nga keto frika.  E di qe shumica nga ne, apo me fal..te gjithe ne kemi shume frika.

Nese nuk lirohemi nga frikat qe i kemi ne trup dhe ne tru, ne nuk do te kemi nje jete te shendoshe dhe te lumtur. Rreziku eshte qe te mbetemi viktime pergjithmone dhe ta krijojme nje shoqeri me plot viktima.
Femijeve dhe gjeneratave qe vijne pas nesh do t’ju mbjellet kjo fare e frikes sikurse qe na u kane mbjell neve nga gjeneratat e kaluara. Kete duhet ta ndalim tani.

Me e keqja eshte se kjo do te ndikoj ne shendetin tone, mental, fizik, emocional dhe shpirteror. Me fjale te tjera nuk eshte mire as per trupin e as per trunin.
Kjo ndjenje t’a “han” mbrendesinë tende dalngadal, derisa trupi nuk munde te duroj me.

Eshte fakt i dhimbshem se askush nuk na ka mesuar per vetebesimin, as ne shkolle, e as ne shoqeri  dhe ne familjet tona gati kurre nuk flitet per kete.
Nese jemi te vetedijshem qe e kemi vetebesimin e ulet, kurre nuk eshte vone per ta ndryshuar kete. Nuk kemi arsye ta fajesojme askend. Mjafton te dijme pse ndihemi ashtu sic ndihemi.

Pasojat e nje shoqerie me vetebesim te ulet sjellin pra degradim shoqeror, ne familje dhe tek vet individi.

Ne punen time 12 vjecare me nejrez  kam arritur ta hulumtoj dhe konstatoj nje fakt shume te rendesishem. Vetebesimi i ulet egziston edhe te ata te cilet i kane postet e larta ne nje shoqeri dhe ata te cilet jane ne hierarkin me te ulet te shoqerise. Nuk ka lidhje se a je shef i policise apo kriminel. Politikan, psikolog apo mesues.  Amvise apo pronare e biznesit. VIP apo gazetar.

Si mund ta ngrisim nivelin e vetebesimit!

Vetebesimin e larte e arrin vetem atehere kur te lirohesh nga frika, brengat, stresi i perditshem dhe ankthi.

Meditimet jane ato te cilat me kane ndihmuar mua me se shumti dhe me kane qetesuar nga shqetesimet me te medha qe i kam pas. Me fjale te tjera me kane shpetuar nga lodhja konstante dhe nga ankthi. Kohen qe e kam kalu ne ankth e kam transferu ne kohen per me kriju dicka te mire. Eshte humbje jete te jesh ne ankth dhe frike konstante.

Msheftesite e meditimeve

Sekretin e meditimeve i kam zbuluar ne keto tri seanca qe i gjen me poshte.

Kjo teknike te ben te lirohesh nga mendimet dhe te “riprogramohesh” ne nivelin e nenvetedijes. Te kontribon ne clodhje mentale dhe fizike. Gjithashtu te ndihmon te kesh me shume kontakt me trupin tend i cili eshte instrumenti kryesor qe te tregon kur dicka eshte mire apo keq.

Seancat e meditimt jane te krijuara per ty qe e vlereson veten

Kur te vlereson veten ti do te jesh ne qetesi mentale dhe paqe shpirterore.
Keto seanca jane te krijuara per t’a “pastruar” energjine, friken dhe stresin e perditshem. Meditimet jane te dizajnuara te punojne ne nenvetedijen tende, aty ku eshte vendi nga te cilat burrojne te gjitha zgjedhjet dhe vendimet qe ti i merr cdo dite ne jete dhe karriere.
Temat te cilat i kam zgjedhur jane shume aktuale dhe te bazuara nga e perditshmja e secilit nga ne. Eshte e verteta e jote dhe e imja.
Skärmavbild 2013-07-28 kl. 01.37.53

Ti do te trajtohesh me respekt

Pasi qe i kam perjetuar ato qe ti i perjeton sot cdo metode e imja e punes rrjedh nga respekti qe e kam per problemin tend. E di cka do te thote te jesh ne frike dhe e di domethenien e lirise mentale dhe emoiconale.
Keto meditime i kam kriju per ndihmuar ty qe deshirojn ta ngrisesh nivelin e vetebesimit dhe te lirohesh nga gjendja kritike e depresionit, ankthit apo frikes.
E di qe je duke e pritur ate dite kur te perjeton lirine e te qenurit ti ne vetebesim te larte dhe duke perjetu momentin e kenaqesise pa menduar ne frike.

Kur t’i degjon keto meditime ti do ta ndish se keto jane te krijuara per ty.

Kliko ne pullen “BUY NOW”

Kam krijuar  dy meditime gratis dhe ato mund ti gjesh ne Youtube.

Keto me poshte  jane te dizajnuara special per ta “riprogramuar” nenvetedijen dhe mund te porositen vetem per 10€.
Cmimi eshte zbritur nga 15€. SHfrytezoje rastin dhe nese ke mundesi t’i investosh 10€ qe te lirohesh nga frika qe te kaplon cdo dite beje ate.
Ky cmim do te jete vetem gjate muajit korrik dhe gusht dhe pastaj prap do te ngritet ne 15€.
Shtype pullen BUY NOW tani sepse e vetmja gje qe mund te humb eshte eventualisht frika.

Skärmavbild 2013-07-28 kl. 01.33.34 Skärmavbild 2013-07-28 kl. 01.37.53P.s Nese ke meditu cdo dite brenda 3 jave dhe asnje nga temat e meditimeve nuk te ka ndihmuar per ta permiresu situaten ty do te kthehen te hollat.

Nese ke pyetje me shkruaj tek:
elvira@lookfeeldogood.com

Si e shfrytezon fuqine tende dhe pse mendimi pozitiv?

 

Si e shfrytezon fuqine tende dhe pse mendimi pozitiv?

Mendimi pozitiv  lidhet ngushte me identitetin e fituesit dhe zakonisht aplikohet cdo dite nga njerezit pozitiv. Mendimi pozitiv eshte me veshtire te aplikohet me ata te cilet identifikohen si viktima.

Viktime eshte personi qe fuqine  e vet ia dhuron dikujt tjeter per me vendos per jeten e tij apo saj.

Signalet e viktimes jane:
– Ankesat konstante

– Fajesimet, te tjerat apo vetja fajesohet

– Mendon negativ

Signalet e fituesit jane:
– Fokusohet ne zgjedhje te problemit me shume se ne problem

– Pergjegjeisne e gabimeve i merr mbi vete, dhe askush tjeter nuk i ka faj

– Mendon pozitiv

Ne ligjeraten e Presheves kam folur per viktimizem dhe si te lirohemi nga ky identitet.

Tja shpjegosh nje vitkimes mendimin pozitiv eshte njejte sikur ti tregosh te verberit si duket ngjyra e bardhe.
Nje klip i vogel nga Seminari en Presheve, 16 maj 2013

Elvira Haxhiaga ne Presheve – A mjafton mendimi pozitiv?

Elvira Haxhiaga ne Presheve – A mjafton mendimi pozitiv?

Mendimi pozitiv nuk ndihmon, nese jemi te rrethuar me negativitet jashte nesh dhe emocione negative mrenda nesh.

Sado qe fjala “mendimi pozitiv” tingellon shume bukur dhe eshte afirmacion i mire, kur nuk dijme si te lirohemi nga mendimet dhe emocionet negative, keto pozitive nuk do te luajne shume rol, ndonjehere mund te jene edhe manipulim i vetes tone.

Ne seminarin e Presheves me forumin e grave te PDSh-se e pata rastin te ligjeroj per kete fakt. Nuk mjafton te lexojme libra apo te degjojme afirmacione me mendime pozitive ne qofte se nuk e kuptojme esencen e mendimit pozitiv. Ne kete seminar kam treguar se cka na ben te mendojme negativisht si dhe si mund te lirohemi nga emocionet negative.

Kur ndihemi keq mendojme keq. Keshtu qe per te menduar mire me se pari duhet ndi mire.

Per kete askush nga flet. Flasin vetem se duhet te mendojme pozitiv.

Si mund ta dish se ndihesh keq? Ja ketu poshte vijojne disa signale:

– Gjithmone dikush tjeter te ka faj per gabimet

– Dikush tjeter ka faj per mos suksesin tend

– Ti behesh fajtore nag te tjeret

– Ankohesh per cdo gje

– Je e/ i lodhur konstant je ne depresion apo ke ankth.

Keto jane vetem disa. Per te lexuar me shume per kete kliko ketu.

Behu edhe ti pjese e keshillave te mia. Plotesoje emrin mbiemrin dhe email adresen ne te djathte dhe ti do t’i pranosh keshillat e mia qe jane te bazuara nga puna ime me njerezit qe jane ndi keq dhe si t’ja besh per tu ndi mire.

 

 

 

Ne muajin shkurt do ta vizitoj prap Kosoven

Do t’ju sjell lajme me te fresketa se ku dhe kur do ti bej ligjeratat dhe workshop-et qe ju kam premutar nepermes buletinint te keshillave dhe fqes time zyrtare ne Facebook.

Do te keni mundesi edhe te me takoni individualisht per seanca nese keni nevoje per keshilla shendetesore apo te karrieres.