Mirë se vjen!

Mirë se vjen tek portali i inspirimit mbi menaxhimin e shëndetit!

Me menaxhu shëndetin është me menaxhu jetën!

Pse kjo faqe?

Qëllimi im këtu është t’a shperndaj diturinë time dhe te ndihmoj TY që ke ambicie dhe dëshiron të krijosh  dituri të re me vetëdije më të lartë mbi menaxhimin e shëndetit.

Puna ime përqëndrohet në fuqizimin tënd personal se si  t’a zhvillosh dhe menaxhosh, trupin tënd, mendimet, emocionet nga një perspketivë krejtësisht tjetër.

Këtu përfshihet jeta juaj personale dhe ajo profesionale!

Për t’a zotëruar këtë aftësi duhesh të mësosh gjëra të reja!

Kjo faqe është bërë për ty!
Ti që dëshiron të kuptosh se trupi yt është i krijuar dhe i dizajnuar t’a shëroj  vetën dhe t’i ndihmoj vetës prej cfardo sfide!

Në këtë portal gjen shumë artikuj mbi menaxhimin e shëndetit, ankthit, stresit dhe depresionit nga perspektiva holistike dhe 100% natyrore, pa e dëmtuar trupin, trurin apo ambientin ku jeton.

Ne faqen “Tri teknikat mbi lirimin e ankthit, stresit dhe depresionit” i gjen metodat me efektive që i kam krijuar për tju ndihmuar njerëzv ete lirohen nga gjendja negative në atë poztive! Kliko këtu për të dal te faqja!

Edhe unë vet kam qenë në ankth dhe depresion. Kam dal nga kjo gjendje me ndihmën e terapeuteve suedez dhe studimeve të mia holistike dhe natyrore mbi teknikat e ndryshme te vetshërimit.

Trembëdhjetë vitet e fundit kam punuar si këshiltare dhe terapiste si dhe i kam mbi 10.000 orë pune, me njerëz të moshave dhe profesioneve të ndryshme. Ju kam ndihmuar mijëra njerëzve t’i arrijnë qëllimet e veta në jetë dhe profesion.

Në këtë portal do të përqëndrohem të inspiroj dhe motivoj TY të lirohesh nga gjendja e lodhur, e stresuar  dhe në ankth.
Nëse unë jam liruar do të lirohesh edhe TI! 🙂

Çfarë po zihet tani?
Transforma po zihet!

Që nga muaji Qershor i këtij viti kemi filluar punën me një platform digjitale të edukimit se si me u liru nga antkhi, depresioni, frika dhe traumat e ndryshme!

Ky program i edukimit është i vetmi në trojet tona, në Evropë dhe botë që jipet në gjuhën shqipe dhe me mësime terapeutike online.
Niveli i mësimeve, metodave, teknikave të lirmit të gjendjes negative janë të nivelit të lartë dhe bazohen në përvojën time teroike dhe klinike me punën që e bëj me ju ndihmu njerëzve me dal nga krizat e ndryshme të jetës.

Struktura e edukimit dhe temat janë në bashkëpunim me kolegët e mi, terpistët profesional suedez me shumë vite përvojë pune.

Për më shumë për programin “Transforma” kliko këtu.

CoverTransforma1

Nëse je në shqetësim, krizë dhe gjendje negative më kontakto mu më se¨pari dhe pastaj zgjedhe “Transformën”.

Të mirëpres me komente apo ma dërgo një email tek:
[email protected]


Fazile Bungu

ju njoftoj se ne jemi nje organizat jo qeveritare ne kuader te shoqates kemi 1680 antar nga te gjitha moshat dhe dy gjinit . jemi te regjistruar si shoqat qe nga viti 2002 ndersa punojm dhe veprojm qe nga viti 1995 me seli ne Ferizaj ne kuader te shoqates kemi edhe 45 vullnetar ku ofrojn sherbime sociale tek personat qe nuk kan perkujdesje famijare e as institucionale .
ne si shoqat kemi pas ndihma nga shoqata e gruas shqiptare me seli ne mallme te suedis ku na kan ndihmuar me 10 karroca invaidore dhe me 1000 ero mjete kesh.kshtu qe te gjith aktivitetin qe bejm mvaremi nga projektet qe na ndihmojn donatoret e ndryshem .ne kuader te shoqates kemi grupin rinor ,grupin e femrave me aftesi te kufizuara.
kemi edhe puntorin per riparimin e mjeteve ortopedike.

Tina

mirdita,te lutem a ka mundesi mem tregu cilet shampo per flok trup,sherka,maskaraetj jan me te mirat. dhe cilat firma jane me te mirat per ne kosov e kam fjalen flm per mirekiptim

tina

miredita,te lutem a ke mundesi mem tregu se cilet shampo per flok trup, cilet kremra, sherka maskara etj jan me te mirat dhe prej ciles firm esht mire te marim ne ktu ne kosove flm per mirekuptim

Agim canolli

Ju pershendes shume zonje e nderuar ;)) jam agim canolli banoj ne Malmö te suedis jam 36 vjeqar i martuar baba i dy femijve . Kisha pas deshire me ju shtru Disa pytje psikologjike pasi te ma keni kthyer pergjegjjen se mund te kumunikoj me ju!ju pershendes dhe respekt per punen qe Beni ;))

Vjollca Kuqi

Te falmenderoi Elvire qe me njoftove me produktet e nuskin companise https://www.nuskin.com, pasi nga aty une po kam shume sukses me konsumin e atyre produkteve kozmetike bimore pa efekte anesore. Nuk me kishe rastis te perdore produkte kaq efikase.:)
Flm e dashur 😀

Elvira

Te lutem Vjollce, me vjen mire qe edhe ty te kane pelqy!!..

Mendoj se e ardhmja e jone mvaret prej kvalitetit te produkteve dhe se sa natyrore ato jane, per trupin tone, token, ujin, ajrn dhe krejt ciklin ekologjik. 😉
Te flmnd! 🙂

arta

pershendetje Elvira te uroje ,per punen si dhe keshillat qe gjdoher i ndane se bashku me ne .Une pres nje keshille nga ti .si mundem te arrij ne 53-55 kg pasi qe edhe gjatesia ime eshte 1.60cm me shqetson ky problem nuk po mundem ta fitoj peshen si dhe ta mbaje ose mundesh te me sygjerosh qfar ushqimi mundem me perdor une kame perdor Herba life kame fitu 3 kg po prap mas nje kohe i kame humbe gjitha te mirat per ty Arta,,,,

Adem Lahaj

Elvira te faeminderit shum per perkujdesjen tenede njashtu dhe keshillat tueja per mua.Jeni jasht zakonisht epa lodhshme dhe shum ndihmuse,njashtu dhe kshilluse,Sot nga ju mara disa lajme te reja dhe posa hura ne imel dhe lezova ishin shum intersant.Shum faleminderit per intersimin qe keni shfaqur per bashkpunim me gjith deshir,Elvire nga pervoja ime dhe peripetit e jetes sime kam shum per te dhene tek ata qe kan nevoje dhe arsy.Un jam Njeri qe edhe ne Norvegji pas gjidha vuejtjeve qe kam pasur kam arritur shum ne jete. Pra nuk jam ndalur kur as duke punuar vepruar dhe shum ndihmuar Shqiptarve ne menura materiale pra ne Kosov,Un Elvira Kosoven e vizitoje se paku 3 apo 4 here ne vit atje kam Shpirtin dhe mendjen atje mundohem qe te jeme pran tyre ne menyra te ndryshme materiale,Un jam njeri qe ne jeten time kam Humbur te gjidha edhe Familjen jo ne asnji tragjedi por ne nji Form tradhtije,pra drejt perse drejti nga UDB ne bashkpunim te nji PUSHTETARI gjerman .Pra NGA NJI I PASHPIRT DHE PLOTESISHT I PA NDJENJE Por sot une kam 5 Femije te gjith shendosh dhe mir dhe te shkolluar Pra 4 me nji GRUA nga Kosova Qe sot jetojne dhe veprojne ne gjermani kurse Vajzen e vogel me nji Mesyse nga Norvegjija ku jam i martuam qe 13 vite Kur jam larguar nga gjermanija jam larguar dhe i kam humbur te gjitha.Ne gjermani kisha jetur qush nga viti 1988 deri tek tragjedija ime .PRA HUMBA FEMIJE DHE SHTEPI ISHA I NDJEKUR POLITIKISHT NE VITIN 97 KERKOVA ASYL POLITIK DHE U APROVUA STATYSI POLITIK EMIGRANT NUK KISHA QENE 12 VITE NE KOSOV MALLI ME KISHTE KAPLUAR MBI KOKE DHE PAS PERFUNDIMIT TE LUFTES KAM SHKUAR PER HERE TE PAR NE KOSOV KAM FILLUAR NGA 0 DHE SOT FALEMINDERIT ZOTIT PUNES SIME PO ASHTU DHE PUNES SE GRUAS KEMI BERE NJI MREKULLI TE MADHE NE KOSOV PO NJASHTU DHE NE NORVEGJI PRA VUEJTEJET DHETE PADREJTAT QE UNE KAM PERJETUR VETEM UN DHE JETA IME E DIN POR NUK JAM NDALUR KUR SE VEPRUARI PER TU AFRUAR TEK SUKSESI NORMAL SE JAM I LODHUR POR PRAP SE PRAP NUK DORZOHEM .DESHTA TA BEJE NJI PYTJE TE ME NDIHMOJSHE SIH TE STARTOJ MENI FIRM TE VOGEL PER VETEN TIME KETY KAM PAKEZ FRIK SE MOS PO STAGNOJ PERSHENDETJE PRES PERGJIGJEN PERSHENDETJE A LAHAJ

Genc Rrahmani

Tung, po marr shkas te shkruaj pasi pash disa video ne Facebook, jam shume i interesuar rreth asaj qe ke folur, edhe pse nuk e kuptova mjaft mire, duhet te ceki se e zotroj gjuhen angleze mund te them mjaft mire dhe me te vertet do ishte fantastike nese behet fjal per diqka reale.Shpresoj te marr pergjigje nga ju. Ju faleminderit ,mirembetshi !

Klara

Persh..zonja Elvira e pune te mbare !! Me vjen mire per ju qe jeni e palodhur e beni nje pune te tille plot sakrifica..Urime e suksese <3

Elvira

Zana a mundesh me me shkru email me pytje me te detalshme te lutem? Per kend eshet fjala, qe sa kohe po i bijne floket dhe cfare shamponi perdor?

johan franz

pasi qe eshte dite feste ju uroj festen: Paqja,mirësia dhe begatia e Zotit qofshin me ju dhe familjen tuaj.
Let të jet ky Bajram sinjal i lumturijes dhe suksesit tuaj ne qdo sferë te jetës..
Let mbretëron gëzimi sot ….e ne let te urojmë nga zemra … besoj qe meshirusi dhe fuqiploti do na bashkoj dhe do na jep fuqi dashurije dhe lumturi ne kete pjese te jetes.

Ms vjen mire qe e kziston je shoqat si e juaja, deshiroj te perkrahi me mundest e mia. Ju uroj pune te mbare.

Vehbi Goxhuli

desha te pyeti lidhur per veprimtarin qe kam dhe mundesin e bashkpunimit me juve dhe permes juve,.
Ju falemnderit per mirkuptim ,kurse ne atachment po ju dergoi veprimtarin qe kam dhe qfar ne i ofroim shoqris dhe zhvillimit te vendit
Urime gezuar viti 2014!

Fatos Veliu

Kam Probleme me Turpin nuk mund ta kontrollj , Me Skuqet Fytyra ne veqanti veshet dua ta dije nese mund me ndomosh ? …

T.B

Pershendetje Elvira para 6 muajsh kam pasur nje abort te cilin nuk e kam perjetu as pak mire e kam perjetu me shum stres ankth si dhe perkrahja e familjareve ka qene shume e paket duke mos e perfill stresin dhe dhembjen time kisha dasht nje keshill nga Ana jote flm

Margarita

Pershendetje!Jam nje adhuruese e veprimtsrise suaj. Deshiroj te ju percjell kontibbutin tusj me lejen tuaj.Ju pergezoh e ju jam mirenjohese nese me ofron kete knaqesi. Me rrespekt .Margarita

Suzana

Pershendetje jam Suzana Sinani kam nevoj per juve si mund te kontaktoj numrin e telefonit apo live me ty, se kam shume nevoj , gjdo send do ta paguaj , se nuk po ndihem mire ,te lutem pres pergjigjien tende…

gane

Hej Elvira une vuaj nga ankhi jam shum e lodhur nga kjo,xhdo dit mendoj se neser po behet mir por-jo kam mendime negative më nxeht trupi,kam shtrengime nul dij si tet them,kam qen ketu ne Danmark ne doktor me kan dhen barna nuk kam premisime,te lutem med keshillo..

turi

besimi ne vetvete mund te ndihmoj per nje far kohe,,un besoj qe me ndihemen e krishtit duke besuar tek hyu keto gjera largohen,, nakthi frika stresi frika per te nesermen emocionet etj.. te gjitha keto vijn perbrenda nesh jan frymera qe e bejn njeriun te trsformohet dhe sa do qe njeriu te perpiqet per te qetesuar veten pa perendin do ta ket te pa mundur..

Besart

Miremrama pash nje Video ne Youtube tuaj rreth Ankthit dhe sulmit panikes.Gruaja ime tash e 2 jav i ka ndodh ka dhimje koke dhe shtrengim te gjoksi pastaj 2 her i ka ndodh e ka kap panik dmth zemra ka rrah me intezitet te lart,dridhje,gerrq duarve dhe kembeve kjo ka mendu negativisht jo po des jo po paralizona dhe esht ardh tek Hyperventilation-i dua ta di nga ju e nderuar a eshte prej naj ngarkese qe ka pas familjare stresuse apo tj send me respekt Besarti..!

nagjije ibishi

tung elvira une jam nagjia qe jam regjistru pa editur se si te kontaktoj me ju edhe une jetoj ne suedi une vuaj nga paniku prej vitit 2007 dhe jam duke perdor tableta kunder panikut ose ångest citalopram teva por kur degjova nga ju per vitamin b dhe vendosa meti ba disa pytje nqoft se munesh me dhan pergjigjje se mjeku asniher smka than me perdor vitamin b saiperket se si ta qetsoj vehten nga paniku tsh jam mesuar po pata qef me dit aesht von me perdor vitamin b

Anila

Pershendetje Elvira,un jam Anila desha te pyrs qfar produktesh te perdor per fytyren time sepse e kam shum me rrudha per moshen qe kam, te lutem me kontakto

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.